×

Karetka przewożąca 62-latkę zderzyła się z ciężarówką. Kobieta nie żyje

Kierowca karetki zabił pacjentkę. Podczas przewożenia jej do szpitala, spowodował wypadek, zderzając się z ciężarówką.

Tragiczny wypadek

Do tragedii doszło 8 października 2019 roku. W karetce należącej do prywatnej firmy medycznej, wiozącej do szpitala 62-letnią kobietę, oprócz pacjentki znajdował się personel medyczny oraz kierowca.

Na drodze panowały trudne warunki. Nie bacząc na śliską jezdnię, kierowca karetki jechał z nadmierną prędkością. Po godzinie 10:30 na łuku drugi krajowej nr 11 między Bobolicami a Koszalinem, w miejscowości Przydargiń w województwie zachodniopolskim, ambulans wypadł w drogi i zderzył się w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką. Karetka wpadła do rowu i przewróciła się na bok.

Kierowca karetki zabił pacjentkę

62-letnia pacjentka w wyniku wypadku doznała obrażeń ciała, które doprowadziły do niewydolności krążeniowo- oddechowej. Zmarła krótko po przewiezieniu do szpitala. Ranni zostali 25-letni kierowca karetki oraz 40-letni ratownik medyczny.

Śledczy uznali, że wypadkowi zawinił kierowca karetki, Adrian K., który nieumyślnie naruszył zasady ruchu drogowego i nie dostosował taktyki i prędkości do warunków panujących na drodze.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w listopadzie 2020 roku. Sąd pierwszej instancji skazał wówczas kierowcę karetki na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez okres trzech lat, a także wpłatę zadośćuczynienia w wysokości 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.

Po apelacji sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Koszalinie. Wyrok zapadł w środę 17 marca. Sąd zaostrzył wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji i skazał Adriana K. na dwa lata więzienia. Jak wyjaśnia Sławomir Przykucki, sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie, wyrok jest prawomocny. Istnieje jedynie możliwość kasacji.

Źródła: tvn24.pl, iszczecinek.pl

Może Cię zainteresować

zamknij