×

Kiedy zakończy się wojna w Ukrainie? Zdobyto istotne plany Władimira Putina!

Żadne słowa nie są w stanie opisać tragedii ludzi na Ukrainie. Niewyobrażalne cierpienie, ból, rozstanie, śmierć to tylko kilka z tych, które w pierwszej myśli przychodzą nam na myśl. Kiedy zakończy się wojna? Kiedy skończy się koszmar milionów ludzi? Ukraińscy żołnierze dotarli do planów rosyjskiej inwazji. Te zostały znalezione prawdopodobnie w jednym ze zdobytych wozów dowodzenia.

Kiedy zakończy się wojna? Ukraina zdobyła plany Putina, w których zapisane były istotne informacje

Chyba każdy chciałby poznać odpowiedź na to pytanie. Każdy chciałby poczuć, że jest dziś w bezpiecznym miejscu na Ziemi. Tymczasem grupa operacyjno-taktyczna „Wschód” podała na Facebooku, że ukraińscy żołnierze przechwycili rosyjskie plany, najprawdopodobniej jednego z przejętych wozów dowodzenia.

W dokumentach można znaleźć listy personelu, karty pracy, tablice znaków kontrolnych, tablice znaków wywoławczych i opis misji bojowej. Z zapisków wynika, że „operacja” została zatwierdzona w dniach 18-22 stycznia bieżącego roku. Atak z kolei miał rozpocząć się 20 lutego i zakończyć 6 marca. Planowana inwazja miała trwać tym samym 15 dni.

Kiedy więc po raz kolejny jeden z więźniów powie, że przyszedł na studia i zgubił się – nie wierz w to! Wiedzieli, starannie zaplanowali i przygotowali. A rosyjskim okupantom powiemy jedno: zachowajcie swój sprzęt i tajne dokumenty, będziemy ich potrzebować, tego pierwszego – dla naszych obrońców. Informacje z dokumentów z kolei – dla Hagi

– przekazała grupa „Wschód”.

Jednostka wroga, której dotyczyła dokumentacja, miała dojść z lotniska Orsk do osady Stiepanówka, a następnie wyruszyć w głąb kraju przy pomocy 177. Oddzielnego Pułku Piechoty Morskiej Rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ostatnim punktem była blokada i przejęcie Melitopola.

Już rozpoczęcie ataku nie poszło zgodnie z planem

Rosja zaatakowała 24 lutego, a nie 20 lutego, jak było w zapiskach. Ponadto wiele wskazuje na to, że „operacja” nie zostanie zakończona do 6 marca. Ukraina każdego dnia stawia bowiem zacięty opór, jakiego Putin z pewnością się nie spodziewał. W wyniku „zderzenia ze ścianą” w postaci ukraińskiej waleczności, śmierć na polu bitwy poniosło już tysiące rosyjskich żołnierzy.

Co spowodowało opóźnienie ataku o kilka dni? Czyżby świat znał odpowiedź na to pytanie? Zachodni wywiad ma na ten temat pewną teorię.

Dlaczego Rosja zaatakowała teraz?

Dlaczego Rosja zaatakowała teraz? Przypomnijmy raz jeszcze, że inwazja armii Władimira Putina rozpoczęła się 24 lutego 2022. Dlaczego nie wcześniej? Zachodni wywiad podaje, że do opóźnienia działań zbrojnych mogły przyczynić się Chiny, które miały ku temu swój powód. Otóż na początku lutego Chiny miały wystosować prośbę do władz Rosji, aby nie rozpoczynano ataku przez zakończeniem zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Te zakończyły się 20 lutego. Cztery dni później Ukraina została zaatakowana przez Rosję.

Źródła: www.planeta.pl, www.facebook.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować