×

Przed nami pierwszy atak białej zimy! Mróz i śnieg pojawi się w całej Polsce

Zapowiada się najchłodniejszy od 30 lat styczeń. Ale atak zimy czeka nas o wiele wcześniej! Według synoptyków, możemy się spodziewać opadów śniegu już w ten weekend.

Zaczęło się od nieśmiałych prognoz, ale teraz mamy już pewność. Warto wyciągnąć ciepłe kurtki, buty i szaliki! Niech zima tym razem nie zaskoczy (nie tylko drogowców).

Cała Polska pokryta śniegiem

Minusowa temperatura ma się pojawić razem z grudniem. Według prognoz, pierwszy śnieg spadnie w najbliższy weekend. Synoptycy zapowiadają, że zostanie z nami co najmniej przez tydzień.

Tradycyjnie, najwięcej śniegu mogą się spodziewać mieszkańcy południa Polski. W rejonach podgórskich spadnie około 10 cm śniegu i zrobi się zdecydowanie chłodniej.

W pozostałej części kraju śniegu będzie nieco mniej, ale warto się przygotować na utrudnione warunki atmosferyczne. Biały puch pokryje większość kraju.

Mróz zagości już na dobre?

Według synoptyków, zima rozgości się w całej Polsce na dłużej. Możemy się spodziewać nocnych mrozów. Również w dzień, temperatura tylko nieznacznie będzie przekraczać 0 stopni.

Zima odwiedzi również naszych południowych i wschodnich sąsiadów. Ukraińcy, Czesi i Słowacy spodziewają się mocnych opadów śniegu.

Zima 30-lecia?

W mediach często pojawiają się doniesienia na temat spodziewanej zimy 30-lecia, a nawet 100-lecia. Ciężko w to uwierzyć, biorąc pod uwagę wyjątkowo piękną, złotą jesień. Jak będzie naprawdę i czy powinniśmy się przygotować na atak srogiej zimy?

Autorami zamieszania są kanały The Weather Channel i AccuWeather. To dzięki nim widzowie mogli usłyszeć o zimie 30-lecia, która czeka całą Europę.

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że doniesienia o rzekomym ataku srogiej zimy mają raczej na celu przyciągnąć uwagę i wzbudzić kontrowersje. Dlatego warto na nie spojrzeć z przymrużeniem oka.

Co roku naprzemiennie słyszymy nowiny na temat spodziewanej srogiej zimy i… jej braku. Może w tym szaleństwie jest metoda – ostatecznie musimy przygotować się na wszystko.

Czy zima będzie na tyle łaskawa, by zostać z nami do Bożego Narodzenia? A może do tego momentu zdąży nam się znudzić?

Na razie wiemy tyle, że śnieg zostanie z nami do mikołajek, co na pewno ucieszy dzieci i większych fanów zimy. Średnia temperatura powietrza w Polsce w grudniu będzie się mieścić w przedziale od -2 do 2 stopni C.

 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować