×

Kiedy będzie otwarta Ikea? Sklep rozsyła poruszające SMS-y do swoich klientów

Kiedy będzie otwarta Ikea? Drugi etap odmrażania gospodarki zostanie wdrożony w życie tuż po długim weekendzie majowym. Zakłada on otwarcie sklepów innych niż dotychczas działające spożywcze, budowlane i apteki. Od poniedziałku do pracy wracają wszystkie sieci handlowe, włączając sklepy meblowe. Czy do ponownego otwarcia szykuje się też Ikea?

II etap odmrażania gospodarki

Na 4 maja rząd zaplanował wdrożenie drugiego etapu odmrażania gospodarki. Tego dnia ponownego otwarcia będą mogły dokonać hotele i sklepy innych branż niż dotychczas działająca spożywcza, budowlana i farmaceutyczna. Oczywiście powrót do funkcjonowania musi odbywać się w nowym reżimie sanitarnym.

Jak wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki, nadal należy zachować ostrożność:

Działamy szybciej, by życie gospodarcze nabrało tempa. Pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy, ale nie w pełni. Musimy działać ostrożnie i elastycznie. Przyspieszamy luzowanie obostrzeń, ale być może trzeba będzie zrobić krok wstecz. Nie wiemy co będzie za dwa, trzy miesiące.

Znacznemu ograniczeniu ulegnie na przykład liczba osób, mogących jednocześnie przebywać w sklepie. Niektóre sklepy trochę się tego obawiają. Należy do nich Ikea, która przez minione półtora miesiąca prowadziła sprzedaż internetową.

Kiedy będzie otwarta Ikea?

Na oficjalnej stronie internetowej firmy pojawił się wprawdzie ciepły slogan: „Bez ciebie to nie było to samo”, jednak poniżej widnieje szereg wytycznych, mogących sugerować, że Ikea obawia się szturmu na swoje sklepy. Nawet w normalnych okolicznościach są tam tłumy, to co dopiero teraz, po kilkutygodniowym zamknięciu?

Mimo to Ikea rozsyła klientom SMS-y o podobnej treści:

Bez Ciebie, to nie było to samo! 4 maja ponownie otwieramy nasze sklepy!

Ponadto, firma przypomina między innymi o wydłużonym czasie dokonywania zwrotów i apeluje, by osoby, które nie muszą tego zrobić natychmiast, odrobinę się wstrzymały aż pierwsza fala klientów przejdzie. Ikea zachęca też do składania reklamacji nie osobiście tylko za pomocą internetowego formularza. Jednocześnie zapewnia o przygotowanych dla klientów stacjach dezynfekujących. Oczywiście zgodnie z najnowszymi wytycznymi, restauracje w sklepach i kąciki zabaw dla dzieci pozostaną nieczynne.

Wybieracie się na zakupy?

kiedy będzie otwarta Ikea

Źródła: www.facebook.com, superbiz.se.pl, www.ikea.com

Może Cię zainteresować

zamknij