×

Pies nie przestawał szczekać i wąchać ciężarnej. Nie zdawała sobie sprawy, że próbuje ją uratować

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To właśnie te zwierzęta potrafią być oddanym towarzyszem, pocieszyć w ciężkich chwilach, a nawet uratować ludzkie życie. Niektóre psy wiedzą czy ich właściciel jest chory, a inne są zdolne wyczuć chorobę nowotworową! Pewien pies w niesamowity sposób użył swojego szóstego zmysłu i pomógł właścicielce wrócić do zdrowia.

Keola to suczka akity amerykańskiej, która żyje wraz ze swoimi właścicielami w South Yorkshire. Małżeństwo, Ricky i Alhanna Butler, zawsze o nią dbało i traktowało ją jak członka rodziny. Wkrótce Keola dowiedziała się, że jej rodzina się powiększa – jej właścicielka spodziewała się dziecka! Gdy ciąża stawała się coraz bardziej zaawansowana, przyszła mama zaczęła odczuwać ogromny ból w dolnej części pleców. Alhanna kilkakrotnie mówiła o tym swojemu lekarzowi, jednak ten stwierdził, że jest to normalne u kobiet w ciąży i że ból spowodowany jest rosnącym brzuszkiem. Kobieta była przekonana, że to właśnie stąd pojawiła się ta dolegliwość, jednak Keola wiedziała lepiej – wyczuwała, że coś jest nie tak. Wszędzie chodziła za Alhanną, obwąchiwała ją i szczekała. Nie było sposobu, aby uspokoić psa.

and my baby bear is fast asleep…snuggled up to mummy ???

Opublikowany przez Alhanna Butler na 18 marca 2015

Kiedy doktor powiedział, że to nic poważnego, odesłał mnie do domu. Gdy wróciłam, Keola zaczęła uważnie mi się przyglądać, aż trochę mnie to przeraziło – wyjaśnia Alhanna – Opublikowałam zdjęcie na Facebooku, jakim wzorkiem na mnie patrzy i żartowałam, że przypomina mi to film „Mój przyjaciel Hachiko”, gdzie pies również się tak zachowywał. Wtedy wszyscy moi znajomi zaczęli pisać, żeby tego nie lekceważyć i zacząć brać zachowanie Keoli na poważnie”.

Opublikowany przez Alhanna Butler na 15 sierpnia 2015

Z czasem pies zaczął robić się coraz bardziej wścibski i jeszcze intensywniej obwąchiwać Alhannę. Małżeństwo domyśliło się, że akita próbuje przekazać im coś bardzo ważnego.

Nikt oprócz Keoli nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo jestem chora. Trącała mnie nosem i łkała, a ja nigdy nie rozumiałam, dlaczego nagle zaczęła się tak zachowywać – tłumaczy kobieta – Ricky powiedział, że gdy zostawał z nią w domu, widział, jak bardzo jest zdenerwowana. Nigdy wcześniej jej to nie przeszkadzało.

Chwile grozy

??❤️

Opublikowany przez Alhanna Butler na 10 stycznia 2015

Na szczęście Alhanna nie zlekceważyła zachowania swojego psa. Gdy pojechała do szpitala, natychmiast wylądowała na oddziale intensywnej terapii. To co odnalazł lekarz było szokujące: Gdyby tego dnia kobieta nie trafiła do szpitala, mogłaby umrzeć. Ciężarna Alhanna miała podwójne zakażenie nerek, co powodowało ogromny ból pleców. Co gorsze, kobieta miała rzadki typ zakażenia. Ze względu na to, że choroba nie była leczona od samego początku, był to jeden z najpoważniejszych przypadków. W ostatniej chwili otrzymała niezbędną pomoc.

If you can’t beat him join him..???….??????

Opublikowany przez Alhanna Butler na 25 kwietnia 2016

Gdyby nie zachowanie akity, Alhanna i jej synek mogli umrzeć. Dzięki lojalności i uporowi Keoli, kobieta mogła odzyskać zdrowie i bezpiecznie urodzić maleństwo. Okazało się, że suczka jest nie tylko bardzo dobrym lekarzem, ale równie dobrą opiekunką i aniołem stróżem pilnującym dziecka Alhanny i Rickiego.

Opublikowany przez Alhanna Butler na 20 sierpnia 2016

Udostępnij tę historię jeśli uważasz, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka!

zamknij