×

Na nodze 10-latka pojawiła się ta czarna plamka. 2 tygodnie później chłopiec już nie żył.

Wszystko wskazywało na to, że młody, 10-letni Keith Pierce z Montany wyrośnie na obiecującego piłkarza. Chłopiec prowadził wyjątkowo aktywny tryb życia i uwielbiał się rozwijać. Rodzice z kolei zwracali dużą uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo syna. Niestety, nie na wszystko mieli wpływ. Zaledwie miesiąc po 10-tych urodzinach Keitha, na jego nodze pojawiła się czarna plamka…

Chłopiec został zabrany na badania. Lekarze, jak i najbliżsi, bardzo się martwili, że czarna plamka może oznaczać nowotwór, jednak powód był zupełnie inny. Specjaliści byli niemal pewni, że 10-latek został ukąszony przez pustelnika brunatnego podczas meczu piłki nożnej. Chwilę później Keit został odesłany do domu.

W ciągu najbliższych kilku dni ból i obrzęk stał się znacznie intensywniejszy. Rodzice wiedzieli, że nie mogą zwlekać i znów zabrali syna do szpitala, gdzie został poddany natychmiastowej operacji. Niestety, proces leczenia zaczął się zdecydowanie za późno. Keith już nigdy się nie obudził.

Keith zmarł w ciągu 24 godzin – miesiąc i cztery dni po swoich dziesiątych urodzinach – powiedziała załamana mama chłopca, Mandy.

Tak wygląda śmiertelnie niebezpieczny pustelnik brunatny.

davidwolfe.com

Pustelnik brunatny jest jednym z dwóch śmiercionośnych i jadowitych pająków żyjących w Ameryce Północnej (drugim jest czarna wdowa). Śmiertelne niebezpieczne pająki miały zostać przetransportowane do innych, mniej zaludnionych regionów, ale póki co, wciąż jest to mało prawdopodobne.

Osiągają one wielkość od 6 do 20 mm. Pustelnik brunatny odróżnia się od innych pająków charakterystycznym znakiem znajdującym się pod jego głową.

Można je spotkać w ciemnych i wyciszonych miejscach, takich jak ganki czy szafy. Nie cierpią, gdy zostają znalezione i się im przeszkadza – często wtedy atakują. To właśnie ze względu na ich wielkość i wrażliwość, dzieci, takie jak Keith, są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo.

W 2014 roku chłopiec Branson Riley Carlise został ukąszony przez pustelnika brunatnego, który ukrywał się… w jego czapce!

Mama chłopca postanowiła podzielić się zmianami zachodzącymi na skórze jej syna po ukąszeniu pająka.

al.com

Zaledwie kilka godzin po zrobieniu ostatniego zdjęcia, Branson trafił do szpitala. Zmarł po 17 próbach resuscytacji.

Oto objawy ukąszenia przez pustelnika brunatnego:

  • świąd
  • dreszcze
  • gorączka
  • nudności
  • dyskomfort

Jeśli podane objawy będą występować wraz z przedstawionym wcześniej obrzękiem, należy dokładnie przemyć obszar ugryzienia wodą i mydłem. Następnie umieść w tym miejscu zimny kompres i pozostaw go tam na 10 minut. Powtarzaj cały proces do momentu przyjazdu pogotowia.

Może Cię zainteresować

zamknij