Każdy może dostać. Czekają miliony, a wystarczy się zgłosić

  Każdy może dostać. Czekają miliony, a wystarczy się zgłosić

  Sadzonki
  Sadzonki
  Źródło zdjęć: © Pixabay
  10.04.2024 13:20

  Lasy Państwowe ogłosiły nową edycję inicjatywy #sadziMY. Podczas tego wydarzenia różne nadleśnictwa przekażą zainteresowanym milion sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na własnych terenach. Nie warto zwlekać, aby skorzystać z tej okazji i wzbogacić swój ogród o nowe rośliny.

  Program #sadziMY, organizowany przez Lasy Państwowe, już od dawna przyciąga uwagę wielu osób. Nic zatem dziwnego, że zaplanowano szóstą edycję tej inicjatywy, określanej przez organizatorów mianem "ogólnokrajowej akcji sadzenia drzew".

  12 kwietnia Lasy Państwowe udostępnią całkowicie bezpłatnie milion sadzonek drzew i krzewów iglastych oraz liściastych. Każdy, kto ma ochotę, może przyjść po nie, a następnie zasadzić je w swoim ogrodzie, na balkonie czy tarasie.

  Sadzonki odbierzemy na terenie całej Polski

  W działania związane z #sadziMY włączyły się wszystkie nadleśnictwa w Polsce. Oznacza to, że jest aż 429 punktów, gdzie można odebrać darmowe sadzonki, a w centrach wielu miast pojawią się dodatkowe punkty dystrybucji. Szczegóły lokalizacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw lub na stronach regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

  Lasy Państwowe apelują o przynoszenie własnych opakowań na sadzonki. Większość oferowanych roślin pochodzi z szkółek leśnych i nie są one dostarczane w klasycznych doniczkach.

  Co ciekawe, otrzymane sadzonki można przechowywać jeszcze przez pewien czas. Należy je położyć na ziemi i przykryć korzenie wilgotnym piaskiem. Dzięki temu unikniemy ich wyschnięcia, choć nie warto zwlekać zasadzeniem za długo. Najlepiej zrobić to w ciągu kilku najbliższych dni po odebraniu sadzonki z nadleśnictwa.

  #Sadzimy 2024 - weź udział w akcji

  W Polsce rocznie sadzi się około 500 milionów drzew na gruntach leśnych. To działanie przyczynia się do zwiększenia lesistości kraju, co utrzymuje Polskę w czołówce krajów europejskich pod kątem zasobności drzewostanów​. Z kolei na całym świecie świecie rocznie sadzi się około 30 miliardów drzew.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także