×

Katowice: 21-latka z objawami koronawirusa uciekła z przychodni? Personel powiadomił policję

21-latka z objawami koronawirusa uciekła z przychodni? Kobieta prawdopodobnie obawiała się, że zostanie poddana izolacji. Skarżyła się na duszności, kaszel i gorączkę.

21-latka z objawami koronawirusa uciekła z przychodni?

Młoda kobieta od dłuższego czasu przebywała w Niemczech. Jak twierdzi jej rodzina, po powrocie do kraju 21-latka zgłosiła się do jednej z lokalnych przychodni, ale nie poddała się badaniu.

Miała objawy grypy i źle się czuła. Prawdopodobnie dziewczyna przestraszyła się, że zostanie poddana izolacji i… oddaliła się z przychodni, nikogo o tym nie informując.

Według jednej z wersji, to rodzina dziewczyny powiadomiła służby sanitarne o tym, że 21-latka ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem i przebywa na terenie województwa lubuskiego.

21-latki szukała policja

To była scena jak z filmu. Na stacji benzynowej w w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie), policjanci w ubraniach ochronnych i kaskach zatrzymali dwie osoby, blokując samochód osobowy przy pomocy dwóch radiowozów.

Do zatrzymania doszło w czwartek, 5 marca około godziny 16. Pojazdem podróżowała para – 28-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta.

Stację benzynową zamknięto (i tak zostało do godziny 19). Na miejscu pojawiła się również wezwana karetka pogotowia.

Kobieta trafiła do szpitala w Bolesławcu

21-latkę przetransportowano do szpitala w Bolesławcu.

Kamil Barczyk, dyrektor miejscowej placówki, mówi:

Sanepid zwrócił się do naszego szpitala o karetkę, którą pacjentka została przywieziona do szpitala. 21-letnia kobieta została zbadana i pobrano jej próbki na obecność koronawirusa. U towarzyszącego jej mężczyzny nie stwierdzono żadnych niepokojących objawów. Odesłano go do domu z zaleceniem poddania się kwarantannie.

Dwie osoby, które pracowały na stacji benzynowej, sanepid postanowił objąć nadzorem epidemiologicznym.

Pracownicy stacji niezwłocznie zdezynfekowali blat biurka i uchwyty dystrybutora paliwa. Zgodnie z decyzją inspektora sanitarnego Lwówku Śląskim, stacja kontynuowała jednak pracę.

Wyniki badań 21-latki mamy poznać w sobotę, 7 marca.

Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że w Polsce odnotowano szóste zakażenie koronawirusem. Kolejny zakażony pacjent znajduje się już w szpitalu w Ostródzie i czuje się dobrze.

Jednak sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Wiele osób panikuje – jak widać nie tylko z obawy przed zachorowaniem – ale i… przed pozostaniem w izolacji.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube.pl

Może Cię zainteresować

zamknij