×

Katowała bezbronnego szczeniaka na ulicy. Dzieci wracające ze szkoły to nagrały

W poniedziałek, 11 lutego na jednej z poznańskich grup na Facebooku udostępniono przerażające nagranie. Widać na nim jak kobieta próbuje tresować małego psa przy użyciu siły fizycznej.

Myśleli, że to będzie zabawne nagranie

Filmik, który umieszczono w Internecie, nagrali uczniowie wracający ze szkoły. Zwrócili oni uwagę na niesfornego pupila i jego opiekunkę, która nie mogła sobie z nim poradzić. Początkowo kobieta słownie próbowała ujarzmić zwierzę. To nie przynosiło efektów, bo najwyraźniej piesek chciał się bawić. Znalazła więc inny sposób na „wytresowanie” psiaka.

Dzieci były w szoku

Cała sytuacja wydawała się zabawna, dlatego dzieci postanowiły to nagrać. Niestety, ku ich przerażeniu, kobiecie puściły nerwy, wzięła kij do ręki i skatowała psa na ich oczach.

Internauci szukali agresywnej kobiety

Dziewczyna, która udostępniła na grupie facebookowej ten film, napisała również:

Zna ktoś, może wie gdzie mieszka dokładnie… Oglądasz na własną odpowiedzialność ???. Ps. Film nagrany przez dzieciaki wracające ze szkoły… Ulica Promienista koło ksero w Poznaniu!

Użytkownicy mediów społecznościowych od razu zaczęli udostępniać nagranie w celu znalezienia sprawczyni. Według nich kobieta powinna ponieść konsekwencje swojego brutalnego czynu.

Akcja odebrania pieska zakończona sukcesem

Jak napisał jeden z członków grupy „Zaginione/Znalezione zwierzęta – POZNAŃ i okolice” udało się „zatrzymać kobitkę, co tego pieska maltretowała na Promienistej”.

Piesek został odebrany w trybie interwencyjnym przez Fundację Mondo Cane

Zawieziono go na obserwację do kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że jest to szczeniak, który nie ma nawet kompletu szczepień.

„Fundacja bierze koszty utrzymania na siebie”, ale aktualnie trwają poszukiwania domu zastępczego dla uroczego zwierzaka

Co może grozić kobiecie?

Za znęcanie się nad zwierzęciem przewidziana jest kara do 3 lat więzienia. W przypadku, gdy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do 5 lat.

Poza tym, sąd może nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

Bestialskie wideo, możesz obejrzeć TUTAJ

Polecane

Może Cię zainteresować