×

Katolicka tiktokerka na celowniku prokuratury. „Pochwalała przestępstwo jakim było nieudzielenie pomocy pani Izabeli”

Katolicka tiktokerka na celowniku prokuratury po tym, w jaki sposób wypowiedziała się na temat śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. „Dobrze, że tak się stało” – przekonywała Najjjka.

Skandaliczne słowa katolickiej tiktokerki

30-letnia Iza z Pszczyny trafiła do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Stwierdzono u niej bezwodzie z brakiem szans dziecka na przeżycie. Niestety zamiast szybko przeprowadzić zabieg, czekano. Młoda kobieta zmarła 22 września z powodu wstrząsu septycznego.

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Prawdopodobnie w szpitalu doszło do szeregu zaniedbań. Iza mogła nadal żyć, gdyby udzielono jej należytej pomocy na czas. Ale okazuje się, że nawet takie nieszczęście nie wszystkich wzrusza. Tiktokerka Najjjka, która przedstawia się jako „dumna katoliczka” skomentowała śmierć Izy w skandalicznych słowach.

Nie każdy katolik pamięta, że to miłość do bliźniego jest jednym z fundamentów wiary. Kontrowersyjna tiktokerka znana jest m.in. ze swoich homofobicznych wypowiedzi. Ale tym, co powiedziała na temat śmierci Izy i jej synka Leosia, przekroczyła kolejną granicę.

Bardzo dobrze, że tak się stało! Bo mimo wszystko to nie ludzie mają decydować o tym, które dziecko przeżyje, a które nie

– stwierdziła Najjjka.

Kto wam zezwolił na takie traktowanie życia? Nie macie w ogóle w sobie miłości do tych najmłodszych osób. Poza tym widzę, jak sumienie sobie chcecie po prostu wytrzeć słowem „płód”. Polecam wrócić na biologię wszystkim osobom, które będą się tłumaczyć, że to absolutnie nie jest człowiek i że można się go pozbyć. Ale wracając do tej sytuacji, lekarze mieli ratować i kobietę, i dziecko. Nie wiadomo, jak to wyglądało za plecami, kobieta mogła też coś źle zrozumieć przez lekarzy

– dodała.

Katolicka tiktokerka na celowniku prokuratury

„Dumna katoliczka” odniosła się również bezpośrednio do ustawy, zaostrzającej przepisy w sprawie aborcji.

Ja osobiście się bardzo cieszę mimo wszystko, że wyszła taka ustawa, bo przynajmniej żadne dziecko na tym nie ucierpi w brzuchu mamy. To wy (…) prowadzicie chorą selekcję, na którą Pan Jezus się absolutnie nie zgadza. Widzę, że wy chcecie mieć po prostu krew na rękach, zezwalając na aborcję! Owszem, ja uważam, że lekarze źle postąpili w tym przypadku, bo na pewno było jakieś inne wyjście!

– stwierdziła.

Wykrzyczała także, że ludzie popierają prawo do aborcji, by „uprawiać seks z partnerem i nie ponosić konsekwencji”.

Pytaliście Boga o zdanie? Nie, nie pytaliście! Bo wy patrzycie tylko na to, żeby w życiu wam było delikatnie, żebyście mogli sprawiać sobie przyjemność z partnerem ile wlezie i nie ponosić za to żadnej konsekwencji! (…) Bardzo dobrze, że lekarze nie popełnili tutaj grzechu związanego z aborcją, bo mieliby krew na rękach, tak jak wy

– mówiła wzburzona tiktokerka.

Wypowiedzi Najjjki nie po raz pierwszy wywołały falę krytyki. Ale tym razem na oburzeniu internautów się nie skończy. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiada zgłoszenie sprawy do prokuratury. Ośrodek powołuje się na art. 255 Kodeksu Karnego.

MŁODA KOBIETA PUBLICZNIE POCHWALA PRZESTĘPSTWO – ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ

Każdy ma prawo do swoich poglądów i każdy ma prawo je wygłaszać tak długo jak długo ich upublicznianie nie narusza przepisów kodeksu karnego.

Szanujemy pogląd zarówno zwolenników jak również przeciwników dopuszczalności aborcji – jednak w wypadku tej młodej kobiety na nagraniu doszło do zupełnie innej sytuacji.

Tiktokerka posługująca się pseudonimem „Najjjka” publicznie pochwalała przestępstwo jakim było nieudzielenie pomocy pani Izabeli, która trafiła do szpitala w Pszczynie, gdzie zmarła

– czytamy na Facebooku.

Wspomnianego nagrania nie ma już na TikToku. Katolicka influencerka twierdzi, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu.

Źródła: www.pudelek.pl
Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij