×

Choć nie wygląda jak większość modelek, osiąga coraz więcej sukcesów. Łamie wszelkie stereotypy

33-letnia Katie Meade łamie wszelkie stereotypy i stara się pokazać, że choroba nie jest w stanie w żaden sposób jej ograniczać i może robić wszystko to, co jej rówieśnicy. Jest pierwszą w historii modelką z Zespołem Downa. Opowiada chętnie o swojej pracy, o tym, jak ludzie ją postrzegają i zachęca innych do tego, aby nigdy się nie poddawali. Kieruje się hasłem: Osoby niepełnosprawne mogą mieć umiejętności. Podpisujemy się pod tym i trzymamy kciuki za rozwój kariery!

Pozowanie ma we krwi!

Kiedy dowiedziałam się, że będę na etykiecie masek do włosów, byłam podekscytowana. Nie mogłam uwierzyć, że wszyscy będą mogli to zobaczyć.

Katie przed tym, gdy została modelką, była ambasadorką Best Buddies. Podnosiła świadomość wśród społeczeństwa i pokazywała, że ludzie z zespołem Downa mogą osiągać sukcesy i cieszyć się z życia.

Wsparcie bliskich

Katie od zawsze mogła liczyć na ogromne wsparcie najbliższych, zwłaszcza rodziców. Pomagali jej, wskazywali drogę i kibicowali. Niestety nie wszyscy ludzie byli w stanie zaakceptować jej odmienność.

Teraz moje życie wygląda inaczej, ale nie zapomnę nigdy, gdy w szkole dzieci mi dokuczały. Rzucały we mnie jedzeniem, wkładały gumę do żucia we włosy, brudziły moje ubrania albo wyciągały książki z plecaka i je deptały. Na szczęście miałam ogromne wsparcie w domu i dzięki temu się nie poddałam.

Jesteśmy ogromnie dumni z naszej córki. Katie jest przykładem na to, że można osiągnąć wiele, gdy się tego pragnie. Otwiera także drzwi innym ludziom, którzy borykają się z podobnymi ograniczeniami. Szczerze mówiąc uważam, że nasza córka jest najbardziej pozytywną osobą, jaką kiedykolwiek poznałam. Uśmiecha się do każdego i zaraża pozytywną energią.

Katie, jesteś dla nas wzorem godnym do naśladowania!

Polecane

Może Cię zainteresować