×

Katastrofa na szpitalnym lądowisku! Rozbił się śmigłowiec transportujący serce

Katastrofa na szpitalnym lądowisku! Rozbił się śmigłowiec medyczny dostarczający serce do przeszczepu. Relacja z akcji ratunkowej jest wstrząsająca, chociaż ma szczęśliwe zakończenie. Ratownikom udało się nawet odnaleźć organ, chociaż wyślizgiwał im się z rąk!

Katastrofa na szpitalnym lądowisku

Śmigłowiec medyczny transportujący serce do przeszczepu ze szpitala Grossmont w La Mesa (Kalifornia, Stany Zjednoczone) rozbił się w piątek na szpitalnym lądowisku w Los Angeles.

Z oświadczenia szpitala Keck of USC wynika, że helikopter przewrócił się na bok po twardym lądowaniu na dachu placówki około godziny 15:15.

Trzy osoby na pokładzie, pilot i dwóch członków personelu medycznego nie poniosło większych obrażeń. Jak zapewniały władze szpitala, również „na ziemi ani w w szpitalu” nikt nie został poszkodowany, a opieka nad pacjentem przygotowanym do transplantacji nie została przerwana.

Heroiczna walka o serce

Z nagrań, które udostępniono w sieci widać, jak przebiegała akcja ratunkowa i heroiczna walka o serce do przeszczepu. Ratownikom udało się odnaleźć organ, który transportowano śmigłowcem. Jednak, gdy wydawało się, iż wszyscy mogą odetchnąć z ulgą, niosący serce medyk poślizgnął się na dachu szpitala, a „zawiniątko” runęło na ziemię!

Inni na szczęście pospieszyli mu z pomocą, a organ do przeszczepu ostatecznie został bezpiecznie dostarczony na salę operacyjną.

Trwa dochodzenie w sprawie wypadku

Przyczyny katastrofy badają FAA i Krajowa Rada Bezpieczeństwa.

Jak powiedział dyrektor operacyjny Helinet i prezes Sean M. Cross:

Nasza firma szczyci się profesjonalną obsługą i konserwacją samolotów jako podstawowymi wartościami – bezpieczeństwo naszych klientów i pilotów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Cieszymy się, że w tej chwili nie było żadnych poważnych obrażeń

Źródła: www.10news.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować