×

Katastrofa lotnicza w Kazachstanie! Są ofiary śmiertelne, a wiele osób jest w ciężkim stanie

Niedługo po starcie, kazaski samolot linii Bek Air rozbił się w mieście Ałma Ata. W maszynie przebywało 93 pasażerów i 5 osób z obsługi. Już teraz wiadomo, że 12 osób zginęło. Niestety ofiar śmiertelnych może być znacznie więcej. Trwa akcja ratunkowa.

Ogromna tragedia

Do katastrofy doszło o 7:22 kazaskiego czasu. Na obecną chwilę media podają, że 66 osób zostało rannych. Wśród nich jest aż ośmioro dzieci. Stan 22 osób, które znajdują się w szpitalu jest określany jako ciężki.

Jak przekazała jedna z pasażerek:

Obudziłam się, kiedy samolot zaczął nabierać wysokości. Okazało się, że już dwa razy samolot podnosił się i tracił wysokość… Potem był straszny dźwięk – albo silnik, albo coś innego.

Wielka tragedia

Samolot leciał z Ałma Aty do stolicy kraju – Nur-Sułtan. Niedługo po starcie przebił ogrodzenie i wpadł w budynek dwupiętrowy. Pasażerka tego lotu opisała katastrofę:

 O godzinie 7.05 samolot już powinien był wznieść się w powietrze. Z jakiegoś powodu go wstrzymali… Drzemałam. Samolot leciał krzywo. Wszystko było jak w filmie: wrzaski, krzyki, płacz ludzi.

Wszystkie loty linii Bek Air zostały wstrzymane. Zakazano także maszyną Fokker – 100 wznosić się w powietrze, ponieważ właśnie ten typ samolotu uległ rozbiciu.

Prezydent Kazachstanu złożył rodzicom ofiar kondolencje. Przekazał również zapewnienie:

Wszyscy odpowiedzialni zostaną surowo ukarani zgodnie z prawem

Rodzinom ofiar przesyłamy głębokie wyrazy współczucia, a rannych życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować