×

Gwiazda „Bulionerów” została mamą po raz pierwszy. Znamy już płeć jej dziecka

Katarzyna Ankudowicz, znana między innymi z seriali: „Bulionerzy”, „Pierwsza Miłość” oraz „O mnie się nie martw” podzieliła się na Instagramie radosną nowiną. Aktorka urodziła wczoraj swoje pierwsze dziecko. Wiemy już, jakiej jest płci!

Katarzyna Ankudowicz urodziła dziecko

Już na początku listopada, media informowały o tym, że Katarzyna Ankudowicz jest w ciąży, jednak aktorka długo zwlekała z potwierdzeniem tej informacji. W końcu, podzieliła się z fanami zdjęciem brzucha, które bezsprzecznie było dowodem na to że spodziewa się dziecka.

Maleństwo przyszło już na świat. W niedzielę 1 marca Ankudowicz została mamą po raz pierwszy. Od razu podzieliła się tą informacją z osobami obserwującymi jej konto na Instagramie. Dodała zdjęcie rączki dziecka i podziękowała personelowi szpitala za pomoc w trakcie porodu.

1.03.2020, godz.1:40. Dziś przyszła na świat nasza córeczka, z którą od dziś zaczynamy całkiem nowe stare życie. Dziękujemy z całego serca personelowi Szpitala św. Zofii w Warszawie!

Aktywna społecznie

O aktorce było w ostatnich latach dość głośno z powodu jej aktywnego zaangażowania w walkę ze smogiem w Polsce. Ankudowicz złożyła pozew sądowy, w którym oskarżyła państwo o naruszenie jej dóbr osobistych poprzez zanieczyszczenie powietrza. Zwyciężyła, a miasto zostało zobowiązane do zapłaty 10 000 złotych na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Działanie Ankudowicz miało związek z promowaną przez gwiazdy akcją pod hasłem #pozywamsmog. Celebryci pragnęli wywrzeć na władzy społeczny nacisk, mający na celu poprawę standardu powietrza w miastach. Zaangażowana w akcję aktorka mówiła:

Udowodniony naukowo jest wpływ szkodliwego benzo(a)pirenu i tlenków azotu na powstawanie chorób nowotworowych. Leczenie nowotworowe to szacunkowy koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie dla jednego pacjenta. To koszt, który pokrywa NFZ z naszych składek. W naszym kraju jest 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Problem znany jest od dziesięcioleci, a skutecznych działań wciąż brak.

Miejmy nadzieję, że aktorka zdoła uchronić swoje dziecko przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia powietrza.

Katarzyna Ankudowicz urodziła dziecko
Instagram
Katarzyna Ankudowicz urodziła dziecko 2
Instagram
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij