×

Nowe brutalne prawo. Ma powstrzymać gwałcicieli i pedofilów

Nigeria zaostrza prawo. Podczas pandemii wzrosła liczba gwałtów na kobietach i dzieciach, więc władze postanowiły działać. Kastracja karą za gwałt. To jednak nie wszystko.

Kastracja karą za gwałt

Jak donoszą media, Nigiera postanowiła zaostrzyć prawo w związku z rosnącą liczbą gwałtów na kobietach i dzieciach. Ma to związek z wprowadzeniem obostrzeń i restrykcji na czas pandemii koronawirusa. Nowelizacja kodeksu karnego ma zatrzymać falę przemocy seksualnej. Gwałciciela czeka chirurgiczna kastracja, a pedofila kara śmierci.

Na razie kastracja i kara śmierci zostały wprowadzone w jednym regionie Nigerii. Gubernator stanu Kaduna Nasir Ahmad El-Rufai uważa, że zaostrzenie kar jest niezbędne, aby chronić kobiety i dzieci przed zwyrodnialcami. Zwłaszcza, że to kobiety apelowały do władz, by podjęto walkę z rosnącą falą przemocy. One także wyszły z propozycją, aby Nigeria wprowadziła karę śmierci.

Działaczka na rzecz płci i niedoszła ofiara gwałtu Dorothy Njemanze chciałaby, aby wszystkie regiony w Nigerii zaostrzyły prawo:

Z perspektywy czasu, gdyby każdy, kto mnie zgwałcił, został poddany tej kastracji, inne osoby, które mógłby w przyszłości zgwałcić, byłyby bezpieczne.

Jak podają Fakt i cvtnews.ca, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, przestępcy skazanemu za zgwałcenie osoby powyżej 14. roku życia grozi dożywocie. Do tej pory maksymalnie kara wynosiła 21 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie osoby dorosłej i dożywocie za zgwałcenie dziecka.

Nowe prawo uderza również w kobiety, które zostaną skazane za zgwałcenie dziecka poniżej 14. roku życia. Od teraz za takie przestępstwo czeka je usunięcie jajowodów.

– pisze Fakt.

Kastracja karą za gwałt
Freepik

Prawo na Ukrainie

Podobna nowelizacja kodeksu karnego została wprowadzona również w 2019 roku na Ukrainie. Jak podaje Polityka, Parlament Ukrainy przyjął wówczas ustawę zezwalającą na przymusową chemiczną kastrację osób skazanych za pedofilię. Dotyczy to skazańców w wieku od 18 do 65 lat.

Ponadto na Ukrainie podniesiono również maksymalny wymiar kary pozbawienia wolności za gwałt grupowy lub gwałt na osobie nieletniej – z 12 do 15 lat. Utworzono także publiczny rejestr pedofilów z otwartym dostępem.

Chemiczna kastracja polega na podawaniu leków, które hamują lub blokują produkowanie hormonów takich jak testosteron. Powoduje to obniżenie popędu seksualnego. Proces można odwrócić.

Chemiczną kastrację dopuszcza prawo m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji

– przypomina Polityka.

Kastracja karą za gwałt
Pixabay
Źródła: www.fakt.pl, www.ctvnews.ca, www.nytimes.com, stanwiedzy.pl, rollingout.com
Fotografie: Freepik, Pixabay, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij