×

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny. „Ach, ta dzisiejsza młodzież”?

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny – co nim kierowało? Trudno to wyjaśnić. Jednak ten filmik dosadnie pokazuje, że nie wszystko jest czarno-białe. Gdy senior nie wiedział, jak się zachować, sytuację na szczęście uratowała mała dziewczynka.

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny

Starsze osoby zasługują na szacunek i powinny być dla nas autorytetem. Ale niestety nie zawsze jest tak, że rozsądek i życiowa mądrość idą w parze z wiekiem. Czasami jest wręcz przeciwnie, co dosadnie pokazuje ten przykład.

Kamery miejskiego zarejestrowały zajście, które najprawdopodobniej miało miejsce w Rosji. Filmik został udostępniony m.in. na facebookowym fanpage’u Radia Września.

Na nagraniu widzimy, jak obok kosza na śmieci przechodzi starszy mężczyzna, prawdopodobnie w towarzystwie żony. Senior niesie pakunki, które wyglądają na ciężkie. Ale mimo to ma jeszcze czas i energię, by… kopnąć w kosz na śmieci. Starszy pan robi to celowo. Po wymierzonym kopniaku przepełniony kosz przewraca się, a śmieci wysypują się na trawnik. Mężczyzna spokojnie idzie dalej, również podążająca za nim kobieta przygląda się temu, co robi, ale kompletnie nie reaguje.

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny
Facebook

Zachowanie dziewczynki przywraca wiarę w ludzi

Nagranie ukazuje niezwykły kontrast pomiędzy zachowaniem starszego mężczyzny, który – jak mogłoby się wydawać – powinien dawać przykład młodszym i pokazywać, jak należy się postępować, a zachowaniem małej dziewczynki, prawdopodobnie uczennicy szkoły podstawowej.

Rankiem dziewczynka przechodzi obok kosza na śmieci, tego samego, który kilkanaście godzin wcześniej kopnął starszy mężczyzna. Dziecko nie przechodzi obojętnie. Przystaje i podnosi kosz. To niby niewiele, ale doskonale pokazuje, że nie można generalizować ani szufladkować ludzi. W komentarzach pod nagraniem pojawiło się wiele ciepłych słów pod adresem dziecka.

Świetny dzieciak!!! Brawo dla Rodziców za wychowanie 👏

Super. Wielkie brawa dla dziewczynki👏👏👏

A dziadkowi bym pod drzwi wysypała te śmieci

Brawa dla rodziców tej dziewczynki za wychowanie bo takie rzeczy wynosi się z domu👍👍

Brawo dla dziewczynki😘😘😘

Tym seniorom z filmiku należy się lekcja od dzieci i wnuków

– czytamy w komentarzach. Tych pod adresem starszego pana, przez grzeczność lepiej nie przytaczać.

Jak to było…? „Ach, ta dzisiejsza młodzież”…?

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij