×

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny. „Ach, ta dzisiejsza młodzież”?

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny – co nim kierowało? Trudno to wyjaśnić. Jednak ten filmik dosadnie pokazuje, że nie wszystko jest czarno-białe. Gdy senior nie wiedział, jak się zachować, sytuację na szczęście uratowała mała dziewczynka.

Karygodne zachowanie starszego mężczyzny

Starsze osoby zasługują na szacunek i powinny być dla nas autorytetem. Ale niestety nie zawsze jest tak, że rozsądek i życiowa mądrość idą w parze z wiekiem. Czasami jest wręcz przeciwnie, co dosadnie pokazuje ten przykład.

Kamery miejskiego zarejestrowały zajście, które najprawdopodobniej miało miejsce w Rosji. Filmik został udostępniony m.in. na facebookowym fanpage’u Radia Września.

Na nagraniu widzimy, jak obok kosza na śmieci przechodzi starszy mężczyzna, prawdopodobnie w towarzystwie żony. Senior niesie pakunki, które wyglądają na ciężkie. Ale mimo to ma jeszcze czas i energię, by… kopnąć w kosz na śmieci. Starszy pan robi to celowo. Po wymierzonym kopniaku przepełniony kosz przewraca się, a śmieci wysypują się na trawnik. Mężczyzna spokojnie idzie dalej, również podążająca za nim kobieta przygląda się temu, co robi, ale kompletnie nie reaguje.

Zachowanie dziewczynki przywraca wiarę w ludzi

Nagranie ukazuje niezwykły kontrast pomiędzy zachowaniem starszego mężczyzny, który – jak mogłoby się wydawać – powinien dawać przykład młodszym i pokazywać, jak należy się postępować, a zachowaniem małej dziewczynki, prawdopodobnie uczennicy szkoły podstawowej.

Rankiem dziewczynka przechodzi obok kosza na śmieci, tego samego, który kilkanaście godzin wcześniej kopnął starszy mężczyzna. Dziecko nie przechodzi obojętnie. Przystaje i podnosi kosz. To niby niewiele, ale doskonale pokazuje, że nie można generalizować ani szufladkować ludzi. W komentarzach pod nagraniem pojawiło się wiele ciepłych słów pod adresem dziecka.

Świetny dzieciak!!! Brawo dla Rodziców za wychowanie 👏

Super. Wielkie brawa dla dziewczynki👏👏👏

A dziadkowi bym pod drzwi wysypała te śmieci

Brawa dla rodziców tej dziewczynki za wychowanie bo takie rzeczy wynosi się z domu👍👍

Brawo dla dziewczynki😘😘😘

Tym seniorom z filmiku należy się lekcja od dzieci i wnuków

– czytamy w komentarzach. Tych pod adresem starszego pana, przez grzeczność lepiej nie przytaczać.

Jak to było…? „Ach, ta dzisiejsza młodzież”…?

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij