×

Dramat w parku rozrywki. 19-latka zginęła po zawaleniu się jednej z atrakcji

W parku rozrywki w Uzbekistanie doszło do ogromnej tragedii. Jedna z atrakcji okazała się śmiertelną pułapką. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać moment złamania się ogromnej karuzeli. W koszmarnym wypadku zginęła 19-latka.

Liczyli na dobrą zabawę

Nagranie ze zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Pochodzi z parku rozrywki w Dżyzak w Uzbekistanie. Jedną z popularniejszych atrakcji była ogromna karuzela. Maszyna obracała się wokół własnej osi, a przy okazji podnosiła się na kilkanaście metrów.

Karuzela spadła z dużej wysokości

Niestety, metalowa konstrukcja nie wytrzymała. Złamała się jedna z części karuzeli wprawiająca ją w ruch wahadłowy. Niestety do uszkodzenia doszło, gdy „kosz” z pasażerami atrakcji znajdował się prawie w najwyższym punkcie. Karuzela z impetem runęła na ziemię, a krzyki radości zamieniły się w okrzyki przerażenia.

Wypadek okazał się śmiertelny

Tragiczny wypadek nie obył się bez ofiar. Wiadomo, że w wyniku upadku zginęła 19-letnia kobieta. Władze nie potwierdziły jednak, jaki jest stan siedmiu pozostałych poszkodowanych. Według portalu „Metro”, karuzela została otworzona w marcu tego roku. Natomiast kilka miesięcy temu opublikowany został „krytyczny raport” na temat poziomu bezpieczeństwa parku rozrywki.

Może Cię zainteresować

zamknij