×

Tuż przed Wigilią karp zaatakował 62-latkę. Kobieta trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami

Karp to ryba kojarzona z Wigilią nie tylko w Polsce, ale również w Czechach. Nic więc dziwnego, że w sklepach przed świętami cieszy się ogromną popularnością. Ta Czeszka niestety nie będzie miło wspominać powrotu z zakupów, które zrobiła 2 lata temu. Karp zaatakował 62-latkę podczas jazdy samochodem, przez co trafiła do szpitala!

Karp zaatakował 62-latkę

W poniedziałek, tj. 23 grudnia 2019 r. ok. godz. 14:50 w miejscowości Horni Police w Czechach doszło do zaskakującego wypadku. Kobieta podróżowała samochodem marki Škoda Felicia, gdy niespodziewanie przewożona na przednim fotelu pasażera ryba wyskoczyła z torby i znalazła się na kolanach 62-latki.

Zaskoczona kobieta straciła panowanie nad samochodem. Gwałtownie zjechała z drogi, uderzając w betonowy słup. Wypadek był tak poważny, a obrażenia poszkodowanej tak rozległe, że niezbędny okazał się przylot śmigłowca ratowniczego. Na szczęście jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

karp zaatakował 62-latkę
Policie České

Prawidłowe opakowanie

Przed wypadkiem ryba znajdowała się w plastikowej torbie, która umieszczona była w misce. Czeska policja przypomina, że karp powinien być przewożony w należycie zabezpieczonym pojemniku.

Świąteczny karp powinien być odpowiednio zabezpieczony w czasie transportu

Karp jest dla Czechów, podobnie jak dla Polaków nieodłączną częścią tradycji bożonarodzeniowej. Najpopularniejsza wersja to smażony w panierce, podawany z sałatką ziemniaczaną. Druga opcja to tzw. karp na černo serwowany w sosie słodko-kwaśnym z dodatkiem piernika, suszonych śliwek, migdałów i rodzynek.

Z kolei gotowane resztki karpia w postaci łbów i wnętrzności wykorzystuje się do przygotowania zupy rybnej, która stanowi pierwsze danie wigilijne. Nie wiadomo, czy biorąca udział w wypadku ryba trafiła na stół.

karp zaatakował 62-latkę
Policie České

Czy u Ciebie też – Wigilia bez karpia, to nie Wigilia? Jeśli tak, to uważajcie podczas transportu ryby!

Źródła: tvn24.pl, novinka.pl
Fotografie: Thefisheriesblog (miniatura wpisu), Police České

Może Cię zainteresować

zamknij