Mężczyzna kazał zakryć się karmiącej piersią matce. Ona pokazała mu, gdzie raki zimują

Karmienie piersią w miejscach publicznych to temat kontrowersyjny i z reguły obruszeni są ci, którzy nie mieli w swoim bliskim otoczeniu matek, albo tacy, którym to po prostu przeszkadza i czują się zawstydzeni sytuacją. Do nas też pisały matki w tej sprawie, które nie do końca rozumieją, o co tyle szumu i jak w ogóle komuś może coś takiego przeszkadzać.


„Jakie szczęście, że mogę z wózkiem po chodniku jeździć i nie przeszkadzam ludziom” – ironizuje Justyna

Niedorzeczne są zarzuty i oskarżanie kobiet o to, że karmienie piersią ma wydźwięk mocno erotyczny i nie powinno to mieć miejsca w strefie publicznej, gdzie chodzą nieletni i mężczyźni. Większej głupoty naprawdę nie słyszałam dawno.

I co mam zrobić z takim dzieckiem, które płacze z głodu, ale znajduję się z nim np. w centrum handlowym? Już to widzę, jak mówię do takiego bobasa: „Poczekaj kochanie, mama zaraz da Ci jeść, tylko pójdziemy na parking albo do domu, żeby nie narażać innych na ten okropny widok, jakim jest karmienie piersią. Tak, wiem, że jesteś głodny, ale musisz zrozumieć”.

A post shared by Nana Meloso (@nanameloso) on

Tak mam to niby załatwić? Nikt nie mówi, że matka, która karmi usiądzie na podłodze w centralnym punkcie sklepu i ostentacyjnie wyciągnie pierś i zacznie nią karmić.

Ludzie, trochę wyobraźni na Boga!

Każda z nas robi to tak, aby dziecku także stworzyć wrażenie intymności. Zaufajcie nam, że to nie jest ultra miłe uczucie, gdy przy obcych ludziach muszę wyciągać biust. Ta chwila jest dla mnie ważna i wolałabym, aby miała miejsce w domu, ale gdy mojemu dziecku zachce się jeść, nie głodzę go i nie robię szopek. A Wam radzę, abyście byli trochę bardziej tolerancyjni i zrozumieli potrzeby dziecka. Karmienie piersią to nie jest wymysł mamy

Nie tylko w Polsce są podobne problemy. Dzieją się na całym świecie, o czym przekonała się Melanie Dudley

Synowej mojej koleżanki powiedziano, aby się zakryła podczas karmienia piersią swojego dziecka. Zrobiła to, ale jak! Nie nakryła dziecka i piersi, ale przykryła sobie twarz – tak jak ją o to poproszono 🤣 Nigdy jej nie spotkałam, ale myślę, że jest NIESAMOWITA! Mam dość ludzi, którzy strofują i zawstydzają kobiety podczas karmienia.

P.S

Małe sprostowanie. Mężczyzna poprosił, aby kobieta przykryła się w czasie karmienia piersią, gdy było bardzo gorąco i nie była w kraju muzułmańskim, którego tradycji nie uszanowała.

A friend’s daughter-in-law was told to “cover up” while feeding her baby, so she did!🤣 I’ve never met her, but I think…

Publiée par Carol Lockwood sur Lundi 30 juillet 2018

Mamy w Internecie od razu podłapały ten sposób. One jak nikt wiedzą, co młoda kobieta miała na myśli

Ona jest moją idolką! 😍 Już teraz wiem, co zrobię, gdy na ulicy spotkam się z podobnymi słowami w moją stronę

Pokazała, gdzie raki zimują! Naprawdę pokazała, że ma do siebie dystans i dobrze wie, że karmienie to sprawa naturalna i nie będzie szybko biec z dzieckiem do pokoju lub do toalety, żeby je nakarmić

Oh, jacy nagle wszyscy zgorszeni piersią. Ale jak niektóre cycki wystawią tak, że niewiele zostaje dla wyobraźni, to panowie mają język do pasa

Mężczyzna kazał zakryć się karmiącej piersią matce. Ona pokazała mu, gdzie raki zimująUdostępnij

Jakiego zdania jesteście?

Źródło: facebook.com | Fotografie: pixabay.com, instagram.com