×

Wciąż karmi 5-letnią córkę i 2-letniego syna piersią. Nie przestanie, dopóki nie skończą 10 lat

36-letnia Miira Dawson jakiś czas temu wypowiedziała się na temat karmienia piersią w sieci. Dla niej to zupełnie normalna czynność, którą powinno robić się jak najdłużej. Nie widzi problemu w tym, że karmi cały czas swoją 5-letnią córkę i dwuletniego syna. Kobieta deklaruje, że ma zamiar to robić do momentu aż jej dzieci skończą 10 lat.

Matka jest przekonana, że dzięki temu jej pociechy są zdrowsze i mają wyższe IQ od swoich rówieśników.

W moim kraju to jest normalne, że tak długo karmi się dzieci. Usłyszycie nawet od niektórych 'Im dłużej, tym lepiej'. Myślę, że to w dużej mierze zależy od kultury. Widzę, że moje dzieci uwielbiają karmienie piersią, zwłaszcza Tara, która ostatnio powiedziała, że chciałaby tak do końca swojego życia. Widzę, że jest to dla niej po prostu bardzo ważne. Wydaje mi się, że niektórzy ludzie nie do końca rozumieją ideę tego procesu. Nie chodzi w pewnym momencie już o karmienie piersią jak przekazywanie jedzenia, a o to, że to pewna więź i tworzenie relacji.

Miira praktykuje także wspólne spanie z dziećmi i uważa, że to coś zupełnie naturalnego. I od razu w głowie pojawia się pytanie: „Gdzie w takim razie śpi tata?”. Spokojnie, mężczyzna nocuje w innym pokoju.

Oczywiście, że czuję się wykluczony. Żona odbiera mi szansę na to, aby spędzać z dziećmi czas przed snem. Chciałbym chociażby czytać im przed snem, a nie mam takiej możliwości.

Co mówią eksperci o przedłużonym karmieniu?

W raporcie zatwierdzonym przez Amerykańską Akademię Lekarzy Rodzinnych (AAFP) wspomniano o tym, że naturalny wiek karmienia piersią powinien skończyć się między drugim a nawet siódmym rokiem życia, co tak jakby daje Miirze przyzwolenie na działanie. Mówi się także, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko raka piersi u dziecka w późniejszym okresie życia, a nawet może tworzyć pewną barierę ochronną przed chorobami. Jednak, czy aby na pewno to dobry pomysł, aby karmić dziecko piersią do 10. roku życia?

Polecane

Może Cię zainteresować