×

Karl Lagerfeld nie żyje. 85-latek był ikoną świata mody

Nie żyje Karl Lagerfeld. 85-latek, który był znany jako legenda świata mody, zmarł 19 lutego. Genialny projektant od 1983 roku kierował domem mody Chanel. O jego śmierci poinformował francuski magazyn „Closer”.

Przyczyna śmierci

Karl Lagerfeld zmagał się z chorobą. Projektant miał trafić do szpitala wczoraj wieczorem. Pod koniec stycznia nie pojawił się na ostatnim pokazie Chanel. Oficjalnie podawaną przyczyną było zmęczenie. W oświadczeniach póki co nie podawano więcej szczegółów.

Ogromna sława projektanta

Odkąd Karl Lagerfeld podjął się kierowania domem Chanel, jego kariera nabrała światowego rozgłosu. W konsekwencji projektant odpowiadał między innymi za kostiumy do filmu „Callas Forever”, stroje Madonny z trasy koncertowej Re-Invention Tour oraz Kylie Minogue z trasy Showgirl: The Greatest Hits Tour. Geniusz mody przygotował także kolekcję dla H&M w 2004 roku. I choć większość swojego życia poświęcił modzie, którą od lat się pasjonował, był publicystą, reżyserem, a także cenionym fotografem – robił zdjęcia dla takich magazynów jak „Harper’s Bazaar”, „Numéro” i „Vouge”.

Takiego go zapamiętamy

Karl Lagerfeld był bardzo rozpoznawalny za sprawą swojej charakterystycznej stylizacji – praktycznie zawsze miał wysoki, krochmalony kołnierz, czarne okulary, których nigdy nie zdejmował i charakterystyczne białe włosy.

Odszedł prawdziwy artysta. Niech spoczywa w pokoju [*]

Może Cię zainteresować

zamknij