×

Rozebrali się do naga i weszli do Morskiego Oka. Widziały to tłumy turystów

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 15.00 nad Morskim Okiem, które jest doskonale znane miłośnikom górskich wędrówek. Dwóch pochodzących z Czech turystów w wieku 58 i 64 lat postanowiło urządzić kąpiel w największym jeziorze w Tatrach, które jest położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Jakby tego było mało, do wody weszli zupełnie nago. Rozebranych mężczyzn widziały tłumy turystów, a w tym dzieci.

Mężczyźni zostali ukarani

Mężczyźni, którzy weszli do Morskiego Oka nago, tłumaczyli, że są naturystami i stąd taka, a nie inna decyzja. Takie uzasadnienie nie przekonało jednak służb, które ukarały panów w sumie za trzy wykroczenia: kąpanie się w tatrzańskich jeziorach, przebywanie poza szlakiem i obnażanie się w miejscu publicznym. Niewykluczone, że starsi mężczyźni uniknęliby mandatów, gdyby nie patrol Straży Parku, który schodził właśnie znad Czarnego Stawu pod Rysami i zauważył kąpiących się śmiałków.

Panowie okazali się nudystami i myśleli, że w parku narodowym mogą plażować na golasa. Tymczasem zabronione jest nie tylko kąpanie się w tatrzańskich jeziorach, ale i przebywanie poza szlakiem, a z kolei obnażanie się w miejscu publicznym to zachowanie nieobyczajne. Panowie popełnili w sumie trzy wykroczenia. Otrzymali zatem najwyższe mandaty. Panowie przekonywali, że w Czechach zostaliby najwyżej upomnienie. Zostali przykładnie ukarani i nie protestowali. Zachowywali się wobec nas kulturalnie i przyjęli mandaty – relacjonował Edward Wlazło, komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego, cytowany przez PAP

Do publicznej informacji nie została jednak podana wiadomość, o jakiej wysokości mandatów mowa.

Nie był to pierwszy raz, kiedy strażnicy musieli interweniować

W ostatnich  dniach strażnicy przyłapali również na gorącym uczynku dwóch Litwinów, którzy urządzili sobie biwak w okolicach Nosala – poza wyznaczonym szlakiem, co jest zabronione. Oboje mieli także ze sobą psa, choć regulamin parku narodowego zakazuje zabierania na wyznaczony teren zwierząt.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować