×

10 dziwnych rzeczy, które w innych krajach postrzegane są za niezwykle atrakcyjne

W zależności od kraju, ideał tego, co stanowi prawdziwe piękno może znacznie różnić się od innych. Choć postrzeganie piękna to sprawa subiektywna, w poszczególnych miejscach na świecie istnieją kanony, które przez większość społeczności z chęcią są przyjmowane.

Przygotowaliśmy dla was listę dziwnych rzeczy, które w różnych krajach są postrzegane za seksowne i stanowią wyznacznik atrakcyjności. Zobaczcie sami.

1. Krzywe zęby – Japonia

W krajach zachodnich uśmiech z prostymi zębami to podstawa i trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. W Japonii z kolei jest zupełnie inaczej. Tam za szczyt atrakcyjności uważane są krzywe zęby. Japończycy są przekonani, że młode dziewczęta i chłopcy prezentują się uroczo z niedoskonałościami zgryzu. Niektórzy nawet wykonują specjalne zabiegi!

2. Blizny – Nowa Gwinea

Mieszkańcy Nowej Gwinei i kilku innych państw w Afryce nadal ozdabiają swoje ciała licznymi bliznami układającymi się we wzory. U mężczyzn z reguły są to blizny rytualne, jednak u kobiet uważane są za piękno.

3. Twarz w kształcie serca – Korea Południowa

W Korei Południowej operacje plastyczne nie tylko są popularne, ale stały się czymś zupełnie normalnym. W większości miast znajdują się billboardy pokazujące efekty zabiegów.

Dla Koreańczyków kanonem piękna jest twarz w kształcie serca. By prezentować się atrakcyjnie, wiele osób poddaje się zabiegom, by uzyskać wygląd idealny. Absolutnie nie zniechęca ich fakt, że kości są łamane, części twarzy wycinane, najważniejszy jest wygląd i efekt końcowy.

4. Nadwaga – Mauretania

Jeśli nie masz nadwagi, zapomnij, że jakiś Mauretańczyk zwróci na ciebie uwagę! Rodzice chcąc wydać córkę za mąż upewniają się, że dziewczyna będzie mieć „odpowiedni rozmiar”. Przed zaręczynami dziewczyny są zamykane przez rodziców w specjalnych „farmach”, gdzie dziennie otrzymują 16.000 kalorii. Jak łatwo się domyślić, wiele osób cierpi na problemy z żołądkiem.

5. Plastry operacyjne – Iran

Iran jest stolicą plastyki nosa. Ludzie są gotowi zrobić wszystko za prosty nos, co nie tylko jest wyznacznikiem piękna, ale również pewnego statusu w społeczeństwie.

Jednak najdziwniejszą rzeczą jest noszenie plastrów operacyjnych. Nawet jeśli dana osoba nie miała operacji nosa, mimo wszystko nosi opatrunek, by ludzie myśleli, że jednak miała zabieg. Niektórzy to mają jednak dziwne upodobania.

6. Blada skóra – Tajlandia

W wielu częściach Azji blada skóra jest kanonem piękna. Jeśli udasz się na zakupy w poszukiwaniu kremu, prawdopodobnie nie znajdziesz takiego, który nie miałby składnika wybielającego. W pragnieniu bladej skóry, wiele osób nosi specjalne maski, by absolutnie się nie opalić. Tajlandczycy uważają Europejczyków za szaleńców, bo chętnie się opalają i korzystają z solarium.

7. Wysokie czoło – Fulanie

W tym plemieniu atrybutem piękna jest wysokie czoło. Niektóre kobiety golą część włosów, by ich czoło wydawało się większe. To zupełnie tak, jak w średniowiecznej Europie.

8. Długa szyja – Birma

Jeden z regionów Birmy został nazwany „krajem żyrafy”. Odnosi się to do kobiet z plemienia Kayan, które używają metalowych obręczy, by wydłużyć szyję. Im dłuższa szyja, tym piękniej wyglądają.

9. Rozciągnięte wargi – Etiopia

Dziewczynki od najmłodszych lat uczą się rozciągać skórę dolnej wargi za pomocą specjalnych dysków. Im większy dysk, tym wyższy status społeczny, więc również cena, którą należy zapłacić przed małżeństwem. Teoria tej tradycji jest niezwykła. Mursi zaczęli rozciągać usta kobiet, by uniknąć ich porywania i wykorzystywania jako niewolników.

10. Zrośnięta brew – Tadżykistan

W niektórych regionach, pojedyncza brew jest oznaką piękna. Jeśli natura nie obdarzyła dziewczyny zrośniętą brwią, od czego jest makijaż? Ludzie wierzą, że tak brew oznacza szczęście i dobrobyt.

Polecane

Może Cię zainteresować