×

We Francji zastrzelono kanibala. W jego mieszkaniu znaleziono ludzkie szczątki

Kanibal z Francji został zastrzelony po trzygodzinnej obławie. Policja zidentyfikowała jego ofiarę. To 13-letni chłopiec.

Kanibal z Francji

Jak podaje cytowana przez Radio Zet agencja AFP, francuska policja w niedzielę wieczorem dokonała makabrycznego odkrycia. W mieście Tarascon (południowa Francja) w mieszkaniu wynajmowanym przez 32-letniego mężczyznę odkryto… ludzkie szczątki.

Prokurator Laurent Gumbau dodał, że w mieszkaniu odnaleziono kawałki ludzkiego mięsa zerwane z ramienia, co wzbudziło podejrzenia śledczych o kanibalizm.

– poinformowała rozgłośnia.

Prokurator przekazał do wiadomości publicznej, że policjantów do mieszkania 32-latka doprowadziło śledztwo w sprawie zaginięcia 13-latka z domu dziecka z Marsylii. Chłopiec prawdopodobnie uciekł do matki. Jej mieszkanie znajduje się niedaleko miejsca, w którym znaleziono jego ciało.

32-letni mężczyzna był już wcześniej karany za akty przemocy. Cierpiał na zaburzenia psychiczne. Nie chcąc wpaść w ręce policji, ze swojego mieszkania uciekł przez okno i poruszał się po dachach budynków. Jednakże po trzygodzinnej obławie znaleziono go i zastrzelono w innej dzielnicy Tarascon.

Francuska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności zabójstwa 13-latka. Śledczy zlecili przeprowadzenie sekcji zwłok obu ciał.

Dlaczego ludzie jedzą ludzi?

Myśl o kanibalizmie wywołuje w nas niewątpliwie odrazę. Występuje on wśród wielu gatunków zwierząt, m.in. szympansów. Jednakże w ludziach niekiedy także budzi się chęć spożycia ludzkiego mięsa. Chociaż zdarza się to niezwykle rzadko, to niekiedy w mediach pojawiają się doniesienia o jednostkowych, incydentalnych aktach kanibalizmu wśród ludzi.

Najczęściej osoby dopuszczające się aktów kanibalizmu cierpią z powodu problemów psychicznych, jak poważna schizofrenia lub zaburzona osobowość ze skłonnością do sadyzmu. Niekiedy takie przypadki następują po morderstwie lub są konsekwencją sytuacji skrajnego głodu, np. w czasie klęski nieurodzaju bądź wojny. W takich sytuacjach zjedzenie innego człowieka jest jedynym sposobem przeżycia.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.mediaphore.com, www.thejournal.ie
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij