×

„Nie zaszczepili mnie z obawy przed autyzmem” – takie słowa znalazły się na nagrobku dziecka

Choć szczepionkowa debata w ostatnim czasie nieco ucichła, temat wciąż budzi wiele kontrowersji i jest przedmiotem burzliwych dyskusji.

Brak porozumienia

Nie zanosi się także na to, by rodzice przeciwni szczepieniu swoich pociech mieli w najbliższym czasie zaakceptować argumenty środowisk opowiadających się za szczepionkami i samych lekarzy. Wielu specjalistów zdecydowało się publicznie poruszyć tę kwestię, ich uzasadnienia jednak nie wszystkich przekonują.

"Meningitis in Brazil" vaccination drive

Szczepionki i autyzm

Większość antyszczepionkowców swoją decyzję usprawiedliwia powiązaniem szczepionek z autyzmem i innymi niepożądanymi skutkami. Choć wielokrotnie pojawiały się głosy, że nie ma na to żadnych dowodów, niektórzy rodzice twardo trzymają się swoich racji.

The needle

Kontrowersyjna kampania

Spór skłonił włoskich lekarzy do rozpoczęcia kampanii „Bzdura wpędzi nas do grobu”, która ma dotrzeć do nieprzekonanych rodziców. Cały pomysł wydaje się jednak dość kontrowersyjny i zszokował ludzi na całym świecie. Na plakacie pojawił się dziecięcy nagrobek z napisem „Nie zaszczepili mnie z obawy przed autyzmem”.

Odbiór

Pojawiają się także inne slogany, jak choćby „Leczyłem raka sodą oczyszczoną”. Bez względu na to, jak szokująca wydaje się kampania, przesłanie jest jasne. Lekarze na całym świecie apelują, by podczas czytania sensacji kierować się zdrowym rozsądkiem. Specjaliści doszli do wniosku, że skoro racjonalne argumenty nie przynoszą rezultatów, czas najwyższy zwrócić uwagę na problem w inny sposób.

Myślicie, że kampania przyniesie oczekiwany skutek?

Może Cię zainteresować

zamknij