×

Kajakarki w paszczy wieloryba! Do sieci trafiło przerażające nagranie

Kajakarki w paszczy wieloryba! Jak to jest, stanąć oko w oko z potężnym humbakiem? Dotkliwie przekonały się o tym dwie kobiety, które postanowiły popływać u wybrzeży Kalifornii. Chciały obserwować żer wielorybów, tymczasem same były o krok od zostania pożartym. Kajakarki mogą mówić o ogromnym szczęściu!

Kajakarki w paszczy wieloryba

Bliskość potężnej natury od zawsze fascynowała ludzi. Dlatego wielu śmiałków decyduje się przekraczać kolejne granice, byle doświadczyć niezwykłego spotkania z dziką przyrodą. Jednak nie wszystkie spotkania kończą się dobrze.

W poniedziałek rano Julie McSorley i Liz Cottriel wypłynęły kajakiem na morze u wybrzeży Avila Beach w Kalifornii, by obserwować wieloryby. Nie spodziewały się jednak, jak bliskie okaże się spotkanie z jednym z nich…

To miał być niezwykły relaks, ale finał tego wypadu zestresowałby nawet najbardziej odważnego miłośnika przyrody. Gdy kajakarki obserwowały żer wielorybów, w pewnym momencie wpłynęły w ławicę małych, srebrnych rybek. W tej samej chwili ogromny morski ssak, prawdopodobnie zwabiony ławicą ryb, wyłonił się z morskich otchłani. I to z otwartą szeroko paszczą.

Niewiele brakowało, a posiłkiem wieloryba stałyby się nie rybki, a nieszczęsne kajakarki, które zdecydowanie dopłynęły w niewłaściwe miejsce o niewłaściwej porze.

Kajakarki w paszczy wieloryba

Wieloryb niemalże połknął kajak wraz z dwiema pasażerkami! Pod wpływem uderzenia kajak się przewrócił, a kobiety wpadły do wody.

Nagranie budzi przerażenie

Tego poranka widok żerujących wielorybów zwabił na Avila Beach również innych kajakarzy i gapiów. Wśród nich była Kellie Balentine, która przypadkowo sfilmowała całe zdarzenie.

Trzeba przyznać, że takich scen nie powstydziłby się nawet najlepszy dreszczowiec!

Nagranie mrozi krew żyłach, ale o tym, czym jest prawdziwy strach, przekonały się Julie McSorley i Liz Cottriel.

Nie myślałyśmy, że jesteśmy tak blisko, ale zdecydowanie znalazłyśmy się w miejscu, w którym nie powinnyśmy być, więc dostałam swoją lekcję

– relacjonowała Julie w rozmowie z dziennikarką telewizji CBC.

Kajakarki mogą mówić o prawdziwym szczęściu. Kobiety wróciły na brzeg z pomocą świadków zdarzenia, którzy pospieszyli na ratunek.

Na szczęście skończyło się jedynie na zgubionych kluczykach do samochodu. Nie wiadomo, czy wieloryb ostatecznie najadł się rybek. Ale kajakarki na pewno najadły się strachu.

Fotografie: Twitter/Mandy Lawless Boyle (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować