×

Kaja Godek udostępniła zdjęcie z synkiem. „Już nie można zabijać takich jak ty”

Kaja Godek znów szokuje na Facebooku. Na wieść o publikacji w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. dotyczącego zakazu aborcji z przyczyn embriopatologicznych, działaczka pro-life zabrała głos. W mediach społecznościowych pojawił się jej zdumiewający wpis.

„Prawie 100 dni zwłoki”

Nie od dziś wiadomo, że jedną z przyczyn, dla których Kaja Godek tak chętnie od wielu lat angażuje się w działania zmierzające do całkowitej delegalizacji aborcji jest fakt, że sama posiada dziecko z zespołem Downa. Aktywistka od dawna zabiegała o to, aby przerwanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne uszkodzenie płodu nie było możliwe. W końcu się jej to udało. Po niemal 100 dniach od wydania wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego tzw. aborcji eugenicznej, decyzja została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Tym samym w środę 27 stycznia uległo zmianie obowiązujące do tej pory prawo aborcyjne. Kaja Godek jest szczęśliwa z tej decyzji. W dniu publikacji wyroku mówiła, że uważa, że zmiana prawa powinna nastąpić dużo wcześniej

To prawie 100 dni zwłoki. W polskim prawie nie ma przepisu, który pozwalałby rządowi recenzować wyroki Trybunału Konstytucyjnego albo przesuwać sobie termin ich publikacji. A każdy dzień bez publikacji oznacza śmierć kolejnych trojga dzieci, to realna cena za zwłokę.

Przypomnijmy, że zaostrzenie przepisów aborcyjnych oznacza, że zakazane będzie nie tylko usuwanie ciąży z zespołem Downa, ale także płodów z zespołem Turnera, wadami mnogimi, zespołem Patau, zespołem Edwardsa, bezczaszkowiem, bezmózgowiem i wieloma innymi, nieuleczalnymi schorzeniami.

Kaja Godek znów szokuje na Facebooku

Dwa dni temu na profilu Kai Godek na Facebooku pojawiło się zdjęcie, ukazujące jak aktywistka całuje swojego syna w usta. Pod zdjęciem przedstawiającym działaczkę w towarzystwie kilkuletniego syna, Godek wyraziła swoją radość z powodu zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Kocham Cię, Synku, i strasznie się cieszę! Właśnie zaczął się pierwszy dzień, gdy w Polsce nie wolno zabijać takich dzieci jak Ty ❤️❤️❤️

Dziecko z zespołem Downa rodzi się średnio raz na 600 urodzeń. W 2018 roku w Polsce przyszło na świat łącznie 388 tys. wszystkich dzieci. Usunięto zaledwie 245 ciąż z zespołem Downa. Wynika z tego, że większość kobiet i tak decyduje się na urodzenie dziecka z trisomią 21. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku dużo cięższych upośledzeń, które bardzo często są niekompatybilne z życiem i prowadzą do śmierci już w pierwszych dniach życia.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij