×

Lekarz zaproponował kobiecie zmniejszenie żołądka. Ona postanowiła, że zrobi coś innego…

Kaitlyn Smith z Portland nie czuła się dobrze we własnej skórze. Przy wzroście 167 centymetrów ta młoda kobieta ważyła 187 kilogramów. Postanowiła jednak, że przeszedł w końcu ten moment, ten w którym musi to wszystko zmienić. Chodziło przede wszystkim o jej zdrowie oraz życie – powiedziano jej, że jeżeli nie spróbuje, może nie dożyć swoich 25 urodzin…

Problemy zaczęły się już w dzieciństwie

Kaitlyn zaczęła przybierać na wadze już około 4 roku życia. Gdy miała 8 lat, wyglądała zupełnie inaczej niż jej rówieśnicy. Z bólem wspomina, że gdy bawiła się z dzieciakami na dworze, trudno było jej za nimi nadążyć.

Kiepskie początki

Kiedy w końcu zdecydowała się, że porządnie się za siebie weźmie, natrafiła na bardzo nieuprzejmego lekarza, który w ramach pomocy zaoferował jej jedynie operację zmniejszenia żołądka… Według niego miała po niej osiągnąć normalną wagę.

Po tych złych doświadczeniach nie poddała się. Poszła do dietetyka i poszukała trenera personalnego. Dobrano jej odpowiednią dietę oraz zestaw ćwiczeń. Dziewczyna bardzo się zaangażowała choć, jak sama wyznaje nie było to łatwe…

Postanowiła, że swoje zmagania z wagą będzie dokumentować na portalach społecznościowych. Dzięki temu zyskała ponad 55 000 tysięcy osób, które gorąco dopingowały ją w osiągnięciu jej celu.

W ciągu 15 miesięcy zrzuciła aż 94 kilogramów.

Niestety, po jej trudnych zmaganiach pozostał jeszcze jeden problem. Naciągnięta i nieestetycznie zwisająca skóra… To sprawiało, że Kaitlyn wcale nie czuła się zadowolona ze swoich osiągnięć.

Skóra, która tak wisi nie tylko brzydko wygląda, ale i przynosi różnego rodzaju infekcje, podrażnienia, ból, a także i okropny zapach.

Dlatego kolejny etap jej metamorfozy musiała stanowić operacja.

Po prostu konieczne było usunięcie nadmiaru skóry z ciała dziewczyny. Niestety, brakowało jej na to funduszy. Zorganizowano nawet kilka zbiórek, aby pomóc jej je zdobyć, jednak wciąż było ich za mało.

Wtedy stało się coś nieoczekiwanego…

Znalazła się osoba, która zaoferowała, że przeprowadzi operację za darmo! Był to chirurg plastyczny dr Michael Salzhauer.

8 miesięcy później jej ciało wyglądało już zupełnie inaczej!

W sumie usunięto jej aż 15 kilogramów skóry – z ramion, piersi, brzucha czy pleców… W końcu Kaitlyn czuje się dobrze we własnej skórze. Nie miewa stanów depresyjnych i w pełni cieszy się życiem.

Jesteśmy pod wrażeniem jej wytrwałości!

Ile razy mówiłeś: „Nie dam rady”? Ona na początku była bardzo podobnego zdania… DZIAŁAJ!

Polecane

Może Cię zainteresować