×

Marta Kaczyńska ostrzega. „Życie milionów Polaków jest zagrożone”

Marta Kaczyńska ostrzega, iż Polacy nieświadomie niszczą swoje zdrowie i jeszcze za to płacą. Zagrożone jest życie milionów rodaków. Swoje przemyślenia i obserwacje zamieściła w jednym z tygodników.

Zagrożone jest życie Polaków

Marta Kaczyńska regularnie pisze dla tygodnika „Sieci”. Bratanica prezesa PiS z zawodu jest prawniczką, co nie przeszkadza jej w publikowaniu felietonów. Tym razem postanowiła opisać zjawisko masowego zjadania leków. Zażywanie leków przeciwbólowych niewłaściwie może powodować problemy z narządami wewnętrznymi, głównie z wątrobą, ale nawet branie ich według instrukcji nie zmienia ich toksyczności. To właśnie ten rodzaj leków jest najczęściej zażywany przez Polaków.

Swoją drogą warto wiedzieć, że jeden z najpopularniejszych i najczęściej zalecanych w materiałach reklamowych farmaceutyków, uśmierzających ból i działający przeciwzapalnie, cechuje wysoka toksyczność i szkodliwość dla wątroby

pixabay.com

Zmasowany atak – Marta Kaczyńska ostrzega

Aby podkreślić wydźwięk swojego felietonu, Marta Kaczyńska powołuje się na statystyki, które nie wyglądają za dobrze.

Statystyki sprzed kilku lat wskazują na drastyczny wzrost konsumpcji leków przeciwbólowych. Rocznie zażywamy aż 2 mld tabletek różnego rodzaju. To alarmujące dane dla naszego zdrowia i kondycji – ostrzega Marta Kaczyńska

Za wszechobecną lekomanię oskarża atakujące nas zewsząd reklamy. Słyszymy o nich w radiu, widzimy w telewizji, pojawiają się w prasie i internecie. Również ich format jest szkodliwy. Ukazuje on ludzi łykających lekarstwa przy każdym, nawet najmniejszym bólu czy problemie. Dostępność medykamentów również jest ogromna. Można je kupić dosłownie wszędzie – w marketach, przy kasie, na stacjach benzynowych, kioskach i oczywiście aptekach – zaznacza w swoim felietonie Kaczyńska.

pixabay.com

Media niejednokrotnie poruszają tematykę lekomanii wśród obywateli Rzeczypospolitej. Czy Polacy naprawdę mają aż taki sporym problem z nadużywaniem leków? Warto pamiętać, że wyżej wymienionych statystykach znajdują się także witaminy czy suplementy diety. Oznacza to, że nie wszystkie tabletki wśród tych 2 mld są lekami.

Instagram

Sama Marta Kaczyńska od lat pisze felietony. Chętnie zabiera głos w sprawach publicznych oraz politycznych. Ostrzegała już przed zgubnym wpływem masturbacji wśród młodzieży. Skrytykowała również solaria. Napisała, że nadmierna chęć do opalania może być efektem niskiej samooceny. przewrażliwienia na punkcie swojego wyglądu i samokrytyki. W poprzednim roku po raz trzeci wyszła za mąż za Piotra Zielińskiego. Posiada dwie córki z Marcinem Dubienieckim oraz syna z Piotrem Zielińskim. Mówi się o niej, że jest zastępczą pierwszą damą, bo Agata Duda na ogół milczy.

Źródła: nczas.com
Fotografie: pl.wikipedia.org, pixabay.com, Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować