×

Justyna Pochanke odchodzi z TVN24. Dlaczego pragnie pożegnać się z telewizją?

Justyna Pochanke odchodzi z TVN24. Prezenterka była związana ze stacją od 19 lat. Co jest przyczyną jej rozstania z telewizją?

Justyna Pochanke odchodzi z TVN24

Popularna i lubiana przez widzów dziennikarka żegna się ze stacją TVN. Justyna Pochanke, która przez ostatnie lata prowadziła program „Fakty” napisała pożegnalny list do pracowników stacji, w którym wyjaśniła przyczyny swojego odejścia. Prezenterka była związana ze stacją przez 19 lat. W treści jej listu można przeczytać, że decyzja o pożegnaniu z telewizją była dość spontaniczna.

Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać.

Do decyzji Pochanke odniósł się Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN oraz redaktor naczelny „Faktów”.

Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania, z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce.

Życiorys Justyny Pochanke

Justyna Pochanke studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Po raz pierwszy pojawiła się w telewizji jako prowadząca program „5 10 15”. W 2001 roku rozpoczęła pracę w TVN24. Trzy lata później otrzymała stanowisko prowadzącej główne wydanie „Faktów”. Pochanke była także dziennikarką Radia ZET. Ma na swoim koncie sześć statuetek Wiktorów, m.in. w kategoriach osobowość telewizyjna (2002) , najlepszy prezenter (2004 i 2005) oraz publicysta (2011). W roku 2005 miesięcznik „Press” przyznał jej tytuł Dziennikarza Roku. W latach 2008 i 2009 otrzymała nagrodę Telekamery. Wydaje się prawdopodobne, że odejście Justyny Pochanke z TVN może mieć związek z trwającymi od dłuższego czasu napięciami na linii TVN – TVP. W komunikacie Pochanke wyznała, dlaczego wolała uniknąć pożegnania z widzami na łamach programu.

Dostałam więcej, niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie „Faktów” i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. „Fakty” nigdy nie były łzawe.

„Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze” – napisała Justyna Pochanke w pożegnalnym mailu do pracowników „Faktów” i TVN 24 @tvn24 @FaktyTVN https://t.co/YaOuoKCDxl

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij