×

Pochylają się nad 2-latką leżącą na podłodze, która histeryzuje. Nie mają zamiaru jej podnieść.

Amerykański aktor Justin Baldoni („Jane The Virgin”) jest z ojcem, córeczką i swoją żoną w sklepie. Kiedy 2-latka rzuca się na podłogę i zaczyna krzyczeć, jej tata nic nie robi. Żona ten moment uchwyciła na zdjęciu, a mężczyzna wrzucił fotografię do sieci i opisała sytuację.

Moja Emily zrobiła to zdjęcie w sklepie. To będzie jedno z moim ulubionych zdjęć z ojcem. Dwóch dorosłych facetów stoi w milczeniu w połączeniu bezwarunkową miłością do siebie i tą zupełnie nową i czystą, za którą i tak poszłoby się na koniec świata. Mogę sobie tylko wyobrazić, ile razy w wieku mojej córki dałem ojcu w kości.

Mój ojciec nauczył mnie, jak być prawdziwym facetem, ale nie o tym w tym poście. Chcę napisać o tym, jak czuć się komfortowo w niezbyt komfortowej sytuacji. To mój ojciec nauczył mnie, żeby nie myśleć, co mówią inni i to było niezmiernie istotne.

Zawsze pozwalał mi okazywać uczucia, niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdowaliśmy. Nawet jeśli miałoby to być coś krępującego. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek powiedział do mnie:”Uspokój się”, „Zachowuj się jakoś” albo „Zawstydzasz mnie”. I dopiero dziś zrozumiałem, jak ważne to jest w wychowaniu dziecka i jego rozwoju emocjonalnym.

I wiecie co? Staram się o tym pamiętać w trakcie właśnie takich sytuacji jak dziś. Nie czuję się jakoś zażenowany, gdy moja córka robi takie rzeczy. Chcę, aby mogła wyrzucić z siebie emocje i sobie jakoś z nimi poradzić. Skrzętne ukrywanie negatywnych odruchów nie pomoże nam być szczęśliwymi.

Spójrzmy jeszcze raz na dziecko, które prosi nas o kolejnego lizaka i rzuca się na podłogę. Może właśnie w ten sposób wyraża emocje? Jest małym człowiekiem, które ma jakieś pragnienia i potrzeby. Nie dajmy sobie wejść na głowę, ale starajmy się zrozumieć.

Może Cię zainteresować