×

Jolanta Lothe nie żyje. Aktorka, która grała w „Barwach Szczęścia” miała 79 lat

Jolanta Lothe nie żyje. O jej śmierci poinformował w miniony piątek Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka znana m.in. z popularnego serialu „Barwy szczęścia” miała 79 lat. Jej fani są zrozpaczeni.

Jolanta Lothe nie żyje

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 79 lat zmarła Jolanta Loth, znana aktorka teatralna, która zdobyła ogólnopolską popularność za sprawą ról w kultowych komediach i serialach. Artystka 19 kwietnia obchodziłaby swoje 80. urodziny.

O śmierci Jolanty Lothe poinformował na swoim profilu na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

Odeszła znakomita aktorka, pełna energii, miłości do sztuki, teatru i ludzi, ciepła, serdeczna, życzliwa, z wielkim poczuciem humoru Koleżanka. Żegnaj, Jolu…

Pod wpisem pojawiło się całe morze kondolencji.

Aktorkę pożegnali także przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia”, gdzie grała Teresę Struzik u boku Pawła Nowisza.

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Jolanty Lothe, znakomitej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, która dzieliła z nami swój niezwykły talent, pasję i zaangażowanie, kreując postać Teresy Struzik, ukochanej przez widzów babci Pyrków. Składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie oraz Bliskim Pani Jolanty. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia”

Kariera Jolanty Lothe

Jolanta Lothe była stworzona do występowania na scenie. Była aktorką Teatru im. Osterwy w Lublinie, a także kilku warszawskich teatrów: Syreny, Klasycznego, Narodowego, Małego i Studio. Ogólnopolską popularność przyniosły jej natomiast role w filmach i serialach.

Lothe zagrała m.in. w takich filmach, jak: „Potop”, „Polowanie na muchy” czy „Tylko umarły odpowie”. W filmie „Rejs” miała natomiast przyjemność wystąpić razem ze swoją mamą, Wandą Stanisławską-Tolhe. Aktorkę mogliśmy oglądać także w serialach. Te najbardziej aktualne i popularne to „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” oraz „Prawo Agaty”. Za swoją pracę na rzecz rozwoju polskiej kultury i osiągnięcia zawodowe Jolanta Lothe została uhonorowana Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Spoczywaj w pokoju [*]

Źródła: www.radiozet.pl, www.facebook.com
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij