×

Jolanta Kwaśniewska mocno o pieniądzach z 500+ i wsparciu dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Jolanta Kwaśniewska, gdy była Pierwszą Damą, znana była z tego, że bardzo mocno udzielała się charytatywnie. Gdy w 2005 roku jej mąż skończył kadencję, ona nie pozostała bierna i nadal bardzo mocno wspierała potrzebujących. Jest także założycielką fundacji „Porozumienie bez barier”, która przede wszystkim pomaga ludziom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los.

Poruszona do głębi

Tym razem Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się zwrócić do rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy cały czas w Sejmie walczą o swoje prawa. W krótki filmie zawarła kluczowe dla niej elementy i podkreśliła, że wspiera wszystkich walczących. Ustosunkowała się także do tematu 500+.

Kochane panie. To krótki przekaz tylko dla Was, bo chciałabym być razem z wami, tak jak przez 10 lat prezydentury mojego męża sprawy osób niepełnosprawnych ogromnie ceniłam i były dla mnie najważniejsze. Nie przyjdę do Was, ponieważ nie chcę, żeby to było upolitycznione.

Powiedzcie politykom niech z którymkolwiek z Waszych dzieci jeden polityk albo wszyscy spędzi tylko jeden dzień. Mam wiele zaprzyjaźnionych osób, które mają dzieci niepełnosprawne i podziwiam je za ich trwanie, ich codzienność, miłość do każdego z tych dzieci. Bo wasze dzieci mają problemy naszych dzieci i problemy, o których my, zwykli zjadacze chleba, którzy nie mamy niepełnosprawnych dzieci, nie mamy najmniejszego pojęcia

Możecie zapytać polityków, czy nie znalazłyby się pieniądze dla Waszych dzieci z 500+. Nie każdy powinien dostawać te pieniądze.

Kocham Was, jestem z Wami, trzymajcie się. Chyba jednak nie odpuszczajcie. Mam nadzieję, że tym razem uda się Wam uzyskać to, o co wam chodzi. Powodzenia

Opublikowany przez Henrykę Krzywonos- Strycharską Poniedziałek, 7 maja 2018

Film bez wątpienia wywołuje spore emocje

Polecane

Może Cię zainteresować