Joker: Folie à Deux - gigantyczny budżet i rewelacje w obsadzie!

  Lady Gaga jako Harley Quinn
  Lady Gaga jako Harley Quinn
  Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

  26.02.2024 14:17

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Zbliża się data premiery "Joker: Folie à Deux", kontynuacji uznanej produkcji z 2019 roku, która w kinach zarobiła ponad 1 mld dolarów. Według najświeższych informacji, Warner Bros. na nową wersję filmu wyda trzykrotnie więcej środków niż na pierwowzór, a znaczna część tej sumy przelana zostanie na konta dwojga aktorów.

  Jak informuje Variety, obecny budżet "Joker: Folie à Deux" wynosi 200 milionów dolarów. To mniej niż na dwa najkosztowniejsze filmy Warner Bros. w 2023 r. ("Flash" - 300 mln dol.; "Aquaman i zaginione królestwo" - 215 mln dol.), ale znacznie więcej niż wytwórnia przeznaczyła na "Jokera" z 2019 r. Na tamten film, gdzie Joaquin Phoenix wciela się w rolę główną, przeznaczono około 60 milionów dolarów.

  "Joker" z 2019 r. okazał się niespodziewanym przebojem, zdobywając 2 Oskary z 11 nominacji i szereg innych cenionych nagród. Nawet pomimo tego, że "Joker" był bardziej dramatem psychologicznym niż typowym filmem z "komiksów", Warner Bros. zdecydował się na wyprodukowanie "Joker: Folie à Deux".

  "Joker: Folie à Deux" - kiedy premiera?

  W "sequelu" Joaquin Phoenix wraca do roli Jokera, za co zarobi 20 milionów dolarów (co stanowi jedną dziesiątą całego budżetu). Lady Gaga, która zagra postać Harley Quinn, otrzyma 12 milionów dolarów. Wytwórnia Warner Bros. z pewnością ma nadzieję, że tak duża inwestycja zwróci się z zyskiem, mając na uwadze sukces pierwszej części. Jednak "Joker: Folie à Deux" jest niewątpliwie projektem o dużym ryzyku.

  Jednym z powodów jest to, że film jest zapowiadany jako musical, co może odpychać wielu fanów pierwowzoru. W przeciągu kilku ostatnich lat, żaden musical (poza produkcjami Disneya takimi jak "Piękna i Bestia" czy "Aladyn") nie przekroczył miliardowej granicy zarobków w box office. Film "Wonka" z 2023 roku zarobił ponad 617 milionów dolarów (Warner Bros. był dystrybutorem), ale na musicalu "Kolor Purpury" z tego samego roku, stracił około 40 milionów dolarów.

  Jak się potoczy sytuacja z "Joker: Folie à Deux"? Dowiemy się po 4 października 2024 roku, kiedy film trafi do kin.

  Źródło: film.wp.pl

  Źródło artykułu:WP Film
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także