×

Do Red Hot Chilli Peppers wraca legendarny gitarzysta! Stało się coś zupełnie nieoczekiwanego

Powrót legendarnego gitarzysty do macierzystego zespołu. Do Red Hot Chilli Peppers wraca John Frusciante! Fani są zachwyceni.

John Frusciante wraca do Red Hot Chilli Peppers

Niezwykła niespodzianka dla fanów zespołu. Wczoraj na Instagramie zespołu pojawił się wpis, że do zespołu po 10 latach wraca poprzedni gitarzysta – John Frusciante. Poinformowano także o zakończeniu współpracy z obecnym gitarzystą zespołu, który grał z nimi przez ostatnie 10 lat – Joshem Klinghofferem:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Red Hot Chili Peppers (@chilipeppers)

Red Hot Chili Peppers ogłasza, że kończy współpracę z Joshem Klinghofferem, naszym gitarzystą przez ostatnie dziesięć lat. Josh jest pięknym muzykiem, którego szanujemy i kochamy. Dziękujemy mu szczerze i prawdziwie za wszystkie wspaniałe chwile spędzone w jego gronie. Chcemy też powiedzieć z wielką ekscytacją i pełnymi sercami, że John Frusciante powraca do naszej grupy. Dziękujemy.

Fani nie kryją szczęścia. Oszaleli z radości. W komentarzach pod postem piszą, że to najlepszy prezent gwiazdkowy. Nie mogą się doczekać, kiedy ponownie zobaczą go na scenie razem z resztą zespołu!

Kim jest John Frusciante?

Urodził się 5 marca 1970 roku w Nowym Jorku. Muzyką był zafascynowany od lat i do zespołu Red Hot Chilli Peppers dołączył w wieku 18 lat. Jednak Frusciante dwukrotnie opuścił RHCP.

Najpierw w 1992 roku, gdyż tak „kazały mu głosy w jego głowie”. Opuścił zespół i popadł w uzależnienie od narkotyków oraz depresję. Palił marihuanę i do tego zaczął zażywać heroinę. Im bardziej popadał w stany depresyjne, tym większe ilości narkotyków spożywał. Wszystko za sprawą hedonistycznego stylu życia.

W 1997 roku udał się na terapię odwykową, a w 1998 r. ponownie wrócił do zespołu i koncertował z nimi do 2009 roku. Ponownie opuścił grupę i podjął się kariery solowej. Najdłużej był związany właśnie z grupą Red Hot Chilli Peppers, z którą wydał pięć albumów studyjnych.

Frusciante został dwukrotnie umieszczony na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone: w 2003 roku (18. miejsce) i 2011 (72. miejsce).

Źródła: www.antyradio.pl, kultura.onet.pl, poranny.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować