×

Joanna Krupa zaatakowana w Internecie. Padły oskarżenia, że modelka jest złą matką

Joanna Krupa udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie, które wzbudziło sporo kontrowersji. Oburzone są głównie inne matki. O co dokładnie chodzi? Dlaczego instamatki zaatakowały modelkę?

Czy Joanna Krupa jest złą mamą?

W ostatnich latach w Polsce stawia się na mleko mamy. Badania dowiodły, że nie ma nic lepszego. Jest to źródło przeciwciał i najlepszych składników odżywczych. Co najważniejsze potrafi dostosowywać się do malucha. Jego skład zmienia się w zależności od tego, jakie są potrzeby dziecka.

Jednak Joanna Krupa nie zdecydowała się na karmienie córeczki piersią. Postawiła na sztuczny zamiennik mleka matki. Właśnie to tak bardzo zbulwersowało jej fanki.

A modelka jeszcze przed porodem mówiła, że prawdopodobnie nie będzie karmić naturalnie:

Nie lubię, gdy ktoś dotyka moich piersi. Ale miłość do dziecka może wszystko zmienić. Niedawno koleżanka, która właśnie urodziła, powiedziała mi, że pierwsze karmienie było dla niej bardziej bolesne niż poród

Smoczek to wada zgryzu?

Matki zaatakowały w Internecie Krupę również z powodu promowania smoczków i… trzymania go w swojej buzi.

Jak twierdzą dentyści i ortodonci używanie smoczka jest niewskazane. Przyczynia się do powstawania wad zgryzu, próchnicy oraz może zaburzać laktację. Bakterie i inne patogeny z pewnością trafią do buzi dziecka, jeśli Joanna poda córce smoczek bezpośrednio ze swoich ust… A higiena jest bardzo ważna, gdy chodzi o opiekę nad maluszkiem.

Za pieniądze zrobi wszystko?

Joanna chwali butelki i smoczki, bo firma płaci… Jednak, czy ktokolwiek ma prawo wtrącać się do jej sposobu dbania o córeczkę? Powinniśmy szanować jej wybór. W końcu każda z młodych mam podejmuje tego typu decyzje samodzielnie.

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia, ale podanie dziecku mleka modyfikowanego nie powoduje, że kobieta staje się złą matką. Tego typu komentarze są nie na miejscu. A pod zdjęciami Krupy można przeczytać również takie:

Dlaczego nie karmisz piersią, najzdrowsze mleko to mleko matki.

Aby dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka należy je karmić piersią.

Tylko niestety karmienie piersią wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i poświeceniem a nie każda mama potrafi się poświecić własnemu dziecku…

Najlepsza butelka to pierś, a nie jakieś wygodnictwo.

Co sądzicie o wyborze Joanny?

Źródła: wizaz.pl, www.medela.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij