×

22-latka umarła, bo lekarze nie chcieli poddać ją szczegółowym badaniom. Gdyby urodziła się 3 lata później, żyłaby!

Jess Evans z Wielkiej Brytanii była młodą kobietą – matką. Niestety coraz częściej skarżyła się na ciągłe zmęczenie, bóle brzucha i krwotoki. Wielokrotnie szukała pomocy. W ciągu 2 miesięcy, 22-latka odwiedziła dziewięciu różnych specjalistów. W końcu powiedziano jej, że choruje na raka szyjki macicy.

Zbyt późno wykryto chorobę, ponieważ w Wielkiej Brytanii bada się kobiety po skończeniu 25 lat! A co w momencie, gdy ktoś zachoruje wcześniej tak jak Jess?

Powszechnie uważa się, że najrzadziej nowotwór występuje u kobiet poniżej 25. roku życia. Niestety Jess przytrafiła się ta tragedia i nie chciała się poddać, choć specjaliści zdiagnozowali zaawansowane stadium choroby i nie dali jej szans na przeżycie.

1

Rak był w końcowej fazie i Jess miała żyć tylko 10 miesięcy. Jej matka Marie Evans odeszła z pracy, aby móc się zaopiekować córką.

Była już tak chora, że nie mogłem jej nawet tulić, bo sprawiało jej to ogromny ból. To mnie załamało – wspomina jej brat.

Młoda kobieta niestety przegrywa walkę z rakiem.

2

Jej rodzina i najbliżsi są zbulwersowani tym, że nie ma profilaktyki dla kobiet poniżej 25. roku życia. Chcą zmienić tę granicę i przesunąć ją o 9 lat. Jess niestety już nikt nie pomoże, ale istnieje tysiące młodych dziewczyn, które żyją w nieświadomości i nie mają pojęcia, jak sobie z tym radzić.

Walczmy o zdrowie i życie – niezależnie od wieku.

Może Cię zainteresować

zamknij