×

Usunięto kanał YouTube Jerzego Zięby. Naturopata chciał leczyć koronawirusa

Jerzego Ziębę znają chyba wszyscy. Znachor, czołowy antyszczepionkowiec, który nowotwór chciał leczyć „lewoskrętną” witaminą C, przekroczył kolejne granice. Tym razem Jerzy Zięba chciał leczyć koronawirusa. Tego „nie zniósł” serwis YouTube i usunął mu kanał.

Teoria spiskowa

Według Jerzego Zięby mamy do czynienia z ekonomicznym zamachem na Chiny, w których – jak podejrzewa znachor – użyto broni biologicznej.

Mężczyzna tradycyjnie próbował odnieść się także do szczepionki, którą próbują wynaleźć naukowcy:

Koronawirusa stworzył głupek, albo ktoś kto doskonale wiedział, co robi. W patencie opisującym wirusa mowa jest już o szczepionce. Żeby była kasa!

Jerzy Zięba chciał leczyć koronawirusa

Znachor nie poprzestał na samej diagnozie. W materiale zamieszczonym na serwisie YouTube przedstawił również swoje sposoby na walkę ze śmiercionośnym koronawirusem.

Jerzy Zięba tłumaczył:

Tak, jak w przypadku odry, błędem jest obniżanie temperatury. Chodzi o to, aby podnosić temperaturę. Gdzie rozum i logika? Gdy miewam infekcje, wchodzę do wanny, nalewam gorącej wody, biorę termometr i podnoszę temperaturę do 39,5

Ale to nie koniec. Według Zięby, na koronawirusa ma pomagać – rzecz jasna – „lewoskrętna” witamina C, podawany dożylnie perhydrol, czyli 35-proc. roztwór nadtlenku wodoru, wykorzystywany m.in. w budownictwie i fryzjerstwie.

Na koronawirusa, według samozwańczego znachora, pomogą również ogromne dawki witamin A i D3, magnez, selen, cynk, złoto i srebro.

To sporo zaleceń, szczególnie jak na fakt, że według Zięby nie ma powodów do paniki, bo to przecież „zaledwie” ponad 100 ofiar w 11-milionowym mieście.

Do cennych rad należała również ta, od której w zasadzie warto byłoby zacząć, bo należy do najcenniejszych rad Jerzego Zięby, udzielanych przy każdej okazji. Zarażony wirusem powinien unikać szpitala, ponieważ tam czeka na niego najwięcej zakażeń.

Miarka się przebrała

To nie był pierwszy raz, gdy Jerzy Zięba głosił podobne teorie. Jednak tym razem miarka się przebrała. Dobę po publikacji nagrania na YouTubie, skasowano nie tylko film, ale i cały kanał Zięby. Jako powód podano: „nieuczciwe praktyki i treści wprowadzające w błąd”.

Podobno mężczyzna już podjął działania, by kanał został przywrócony.

Kim jest Jerzy Zięba?

Zięba nie jest lekarzem, lecz samozwańczym znachorem – pseudonaukowcem, który na swoich zaleceniach zarabia krocie. Sprzedaje bardzo drogie parafarmaceutyki, np. olej CBD, burak w tabletkach, czy strukturyzator wody za 2 500 złotych.

Mężczyzna ma kilka tysięcy odbiorców, którzy go wspierają i wierzą w jego słowa. Te mogą być szczególnie niebezpieczne. Chorym zaleca trzymanie się z dala od lekarzy…

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować