×

Jerzy Połomski nie żyje. Menadżerka artysty ujawniła więcej szczegółów

Jerzy Połomski nie żyje. O śmierci wybitnego piosenkarza poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. Artysta miał 89 lat. Co się stało?

Jerzy Połomski nie żyje. Co się stało?

O śmierci wybitnego polskiego artysty poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. W rozmowie z Polską Agencją Prasową ujawniła więcej szczegółów na temat śmierci piosenkarza:

Dzisiaj wieczorem w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą, i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury

Życie i twórczość

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Jerzy Połomski był prawdziwą legendą polskiej muzyki rozrywkowej. Co więcej, w latach 60. oraz 70. miał status supergwiazdy. Jego przeboje „Cała sala śpiewa z nami” czy „Bo z dziewczynami” znała i śpiewała cała Polska.

Przypomnijmy, że Jerzy Połomski urodził się w 1933 roku w Radomiu jako Jerzy Pająk. Artysta ukończył Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. To tam pracował nad swoim warsztatem aktorskim pod okiem takich wielkich osobistości jak Stanisława Perzanowska czy Irena Kwiatkowska. Z kolei śpiewu uczył się u Wandy Wermińskiej i Marii Mokrzyckiej.

Jego debiut miał miejsce w Teatrze Buffo w 1957 roku. Jakiś czas później można było go podziwiać na deskach teatru Syrena. Z kolei karierę solisty rozpoczął w 1959 roku z utworem „Podwieczorek z piosenką”. W 2009 otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt działalności artystycznej.

Niestety w 2018 roku u artysty pojawiły się pierwsze problemy ze słuchem. Postanowił wówczas zawiesić swoją działalność artystyczną. Latem 2021 roku trafił do Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie. 

Panie Jerzy, będzie nam Pana brakować. 💔

Źródła: tvn24.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: AKPA (miniatura wpisu), AKPA

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x