×

Jej miesiączka trwała dwa tygodnie. Gdy odkryła przyczynę, była w szoku

Życie Victorii było pełne bólu, ponieważ jej miesiączka trwała dwa tygodnie. Dopiero w wieku 17 lat przekonała się, jaki jest powód tak długich i bolesnych menstruacji. Ta wiadomość ją zszokowała.

Jej miesiączka trwała dwa tygodnie

Dla wielu kobiet miesiączka, która trwa dwa tygodnie, jest urzeczywistnieniem najgorszych koszmarów. Sporo mówi się o tym, że kobieta podczas okresu jest poddenerwowana. Jednak jest wiele kobiet, dla których miesiączka jest pasmem cierpień. Towarzyszą jej bóle brzucha, bóle głowy, nudności i szereg innych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie inaczej było w przypadku Victorii Flett, dla której 14 dni każdego miesiąca było przepełnionych bólem i cierpieniem. Jej historię opisał portal abczdrowie.pl.

Dziewczyna zaczęła miesiączkować w 12 roku życia i od samego początku jej menstruacje były długie i bardzo bolesne. Przez pięć lat Victoria nie wiedziała, dlaczego tak jest. Dopiero gdy miała 17 lat, babcia wyjawiła jej sekret… Victoria zrozumiała, jaka jest przyczyna jej cierpienia.

Babcia wyjawiła Victorii tajemnicę

Tuż po narodzinach Victorii, lekarze odkryli, że dziewczynka ma bardzo rzadką wadę. To Uterus didelphys, czyli podwójna macica. W jaki sposób lekarze odkryli tę wadę już u noworodka?

Maleńka Victoria zakleszczyła się podczas porodu. Przez to dziewczynka miała połamane żebra i wymagała ciągłej obserwacji. Lekarze przeprowadzili dodatkowe badania i tak odkryli, że dziewczynka ma poważny defekt narządu rodnego. To dwie macice, większa i mniejsza, każda z nich z osobną szyjką. Taka wada zdarza się jedynie u 1 proc. populacji, ale wśród kobiet z rodziny Victorii jest to powszechny problem. Podwójna macica oznacza nie tylko bolesne i długie miesiączkowanie, ale także problemy z zajściem w ciążę i utrzymaniem jej.

Jej miesiączka trwała 2 tygodnie
Twitter

Większość kobiet dowiaduje się o poważnej wadzie dopiero wtedy, gdy zmaga się z bezpłodnością lub usiłuje znaleźć przyczynę bolesnego miesiączkowania. Przypadek sprawił, że Victoria i jej bliscy poznali prawdę znacznie wcześniej.

Jej miesiączka trwała 2 tygodnie
Imgur

Mimo to Victoria jest mamą trójki dzieci. Co ciekawe, synek kobiety rozwinął się w prawej macicy, zaś obie córeczki w lewej. Być może to właśnie wczesna diagnoza oszczędziła Victorii wielu cierpień.

Dziś Victoria ma 28 lat i pomaga kobietom, które zmagają się z takim samym problemem. Założyła na Facebooku grupę wsparcia dla kobiet z Uterus didelphy. Tam internautki wymieniają się doświadczeniami i pomagają sobie nawzajem.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij