×

Trzech polskich piłkarzy znalazło się na liście „Jedenastu największych rozczarowań mundialu”

Podczas gdy mundial w Rosji dopiero zaczyna się rozkręcać, a największe emocje wciąż przed kibicami poszczególnych drużyn, mistrzostwa dla niektórych już się zakończyły. Niestety wśród ekip zmuszonych pożegnać się z turniejem znalazła się również reprezentacja Polski, która przegrała dwa z trzech spotkań w rozgrywkach grupowych. I choć nasi rywale nie zajmowali czołówki rankingu Fifa, drużyna Adama Nawałki okazała się być jeszcze słabsza, co podkreślają nie tylko polscy, ale również zagraniczni eksperci.

Podsumowania fazy grupowej podjął się m.in. ceniony, włoski dziennik La Gazzetta dello Sport, który przygotował swoją „jedenastkę największych rozczarowań” pierwszej części MŚ. Niestety nie zabrakło w niej miejsca również dla trzech polskich piłkarzy, którzy zawiedli nie tylko siebie, swoją drużynę, ale przede wszystkim kibiców.

Kogo więc znajdziemy wśród zestawienia w popularnym dzienniku?

Włoskie media

Najgorzej zdaniem Włochów wypadli reprezentanci Polski oraz Niemiec, którzy również odpali jeszcze podczas trwania fazy grupowej mistrzostw. Dziennik wytypował aż po trzech zawodników z obu reprezentacji do „jedenastki największych rozczarowań”. Z drużyny byłych mistrzów świata: Mats Hummels, Thomas Müller i Mesut Özil. Z ekipy Biało-Czerwonych na liście znaleźli się Grzegorz Krychowiak, Thiago Cionek, który zaliczył bramkę samobójczą z Senegalem i kapitan naszej reprezentacji, Robert Lewandowski. To właśnie temu ostatniemu oberwało się wyjątkowo mocno.

Wielka „9” z ego wielkim jak Rosja. Był groźny jak mrówka, nie dał żadnego sygnału do walki swoim kompanom, ale w zamian znalazł czas, żeby ich skrytykować, a później się z tego wycofać. Brawo – czytamy w dzienniku

11 rozczarowań fazy grupowej a w niej Cionek, Krychowiak i Lewandowski. Na ławce Zieliński. „Polacy wyglądali jak sparing partner, będzie ich brakowało równie bardzo jak Panamy”. (Tak, wiem. Włosi nie pojechali na MŚ, więc powinni zamknąć japę) – komentuje opublikowany ranking Piotr Dumanowski

Rosyjskie media

Grę „Lewego” podsumował również rosyjski „Sport Express”. Dziennik również umieścił Polaka wśród gwiazd, które zawiodły najbardziej. Podobne miejsce zajął w jego przypadku również  Leo Messi i Thomas Müller, którego ekipa zostało wyjątkowo mocno skrytykowana. W końcu w składzie najgorszej jedenastki mistrzostw „Sport Express” umieścił aż pięciu piłkarzy z Niemiec: Manuela Neuera, Joshue Kimmicha, Jérôme’a Boatenga, Mesut Özila i właśnie wspomnianego wcześniej Thomasa Müllera.

Brytyjskie media

Grę naszej reprezentacji uwzględnił w swoim zestawieniu także brytyjski Guardian. Tam na liście największych rozczarowań znalazł się Piotr Zieliński i… ponownie Robert Lewandowski, któremu tym razem przypadł tytuł „najgorszego napastnika mundialu”. Z pewnością nie takiego podsumowania swojej gry oczekiwał jeden z największych gwiazdorów naszej reprezentacji, który jeszcze przed turniejem zaliczany był do grona zawodników mających największy wpływ na grę swojej drużyny na mundialu. Mistrzostwa świata pokazały jednak dobitnie, czym kończy się gorsza dyspozycja kapitana kadry. 

Nie wyszkolono mnie tak, że ogram pięciu, bramkarza i strzelę gola. Brakowało mi podań – mówił po spotkaniu z Kolumbią.

Pytanie tylko czy tego oczekiwaliśmy? Nie zmienia to jednak faktu, że nasz kapitan zwyczajnie rozczarował nie tylko kibiców, ale również samego siebie.

Zgadzacie się z zagranicznymi rankingami i komentarzami, które zostały zamieszczone przez tamtejsze media?

Polecane

Może Cię zainteresować