×

Rodzice proszą syna, by zamroził swoje nasienie. 22 lata później chłopak dziękuje im za to

Jason i Emily Kotas właśnie powitali na świecie nowego członka rodziny. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie upór rodziców 22 lata temu, pomimo sprzeciwu Jasona.

Kiedy Jason był nastolatkiem, zdiagnozowano u niego raka kości. Po operacji usunięcia guza, chłopaka czekała radioterapia i chemioterapia. Leczenie miało trwać rok.

W 1995 roku Jason nie myślał wiele o przyszłości. Pragnął jedynie wygrać walkę z chorobą i móc żyć jak każdy nastolatek.

Opublikowany przez Jasona Kotasa Sobota, 17 czerwca 2017

W trakcie leczenia lekarze poinformowali rodziców, że terapia pozbawi Jasona płodności. Chłopak nie był przejęty wiadomością. Jeszcze wtedy był za młody, aby planować rodzinę.

Rodzice Jasona jednak wiedzieli, że w przyszłości to może wpłynąć na jego życie. Choć nie myślał o przyszłości, rodzice woleli, by później nie żałował niczego.

Opublikowany przez Jasona Kotasa Piątek, 8 maja 2015

Jedyną nadzieją było namówienie Jasona, by zamroził swoje nasienie, a w przyszłości będzie mógł mieć dzieci. Argument, że „to są ich wnuki” w końcu sprawił, że chłopak się zgodził.

Jason szybko zapomniał o całej sprawie. Wkrótce leczenie przyniosło pozytywne efekty. Wygrał z rakiem i mógł wrócić do normalnego życia.

Opublikowany przez Jasona Kotasa Środa, 7 października 2015

Piętnaście lat później rozpoczął pracę w szpitalu, w którym go leczono. Tam także poznał swoją żonę Emily. W końcu nadszedł czas, by zacząć myśleć o rodzinie.

Po ślubie para zapragnęła mieć dziecko. Jason wiedział, że tradycyjne metody nie wchodzą w grę. I tutaj właśnie w grę wchodzą rodzice Jasona.

Go Broncos!

Opublikowany przez Emily Kotas Niedziela, 18 grudnia 2016

Dzięki ich uporowi możliwe było zapłodnienie Emily nasieniem Jasona. Plan rodziców sprzed 22 lat był odpowiedzią na modlitwy pary.

Emily została zapłodniona metodą in-vitro i wkrótce na świecie pojawił się mały Sam. Wszystko to dzięki rodzicom Jasona, którzy wiedzieli, że życie może potoczyć się inaczej niż wizja nastolatka.

Opublikowany przez Emily Kotas Sobota, 3 grudnia 2016

Dumni rodzice i dziadkowie nie posiadają się z radości wiedząc, że mały Sam jest dziś z nimi, a Jason jest niesamowicie wdzięczny mamie i tacie – bez nich nie byłoby to możliwe.

Może Cię zainteresować

zamknij