×

Jasnowidz Jackowski o ojcu Rydzyku. Możecie być zaskoczeni tym, co powiedział

Jasnowidz Jackowski o ojcu Rydzyku. Najsłynniejszy polski wizjoner regularnie prowadzi transmisje na YouTube. Podczas jednej z nich, na żywo, został poproszony o wypowiedź na temat duchownego. Co odpowiedział? Sporo osób może być zaskoczonych.

Kim jest Krzysztof Jackowski?

Jasnowidz Jackowski z Człuchowa to najbardziej rozpoznawalny wizjoner w naszym kraju. Od wielu lat dzieli się swoimi przepowiedniami. Współpracuje z policją. Na swoim kanale na YouTube komentuje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne i gospodarcze. Mówi o swoich przeczuciach. Sam ocenia swą skuteczność na 80%. Na YouTube gromadzi kilkadziesiąt tysięcy odbiorców.

„Ojciec Rydzyk mógłby uznać, że jestem demonem lub kimś niedobrym”

Zapytany czy podejmie się oceny duchownego, ojca Rydzyka, podzielił się swoją opinią. Jego odpowiedź mogła wielu zaskoczyć. Zdaniem Jackowskiego ojciec Rydzyk stworzył coś potężnego.

Powiem wam tak: na pewno gdyby ksiądz Rydzyk na mój temat miałby się wypowiedzieć i podjąć ocenę moją, to mógłby, nie chcę wyrokować, ale skoro jestem jasnowidzem, to mógłby uznać, że jestem demonem lub kimś niedobrym. Licząc się z tym, że księża mogą mieć takie myślenie, choć mam zaprzyjaźnionych księży, to otwarci, rozsądni ludzie, to uważam, że ojciec Rydzyk, to, zostawiając kwestie ekonomii, nie mi w to zaglądać, to ojciec Rydzyk stworzył coś potężnego. Stworzył odskocznię wielkiej nagonki na naszą tradycję, a naszą religię ta nagonka wylewa się od wielu lat z różnych źródeł. Sami to widzicie

– mówił Krzysztof Jackowski.

„Kościół czy księża narobili wiele błędów”

Jankowski odniósł się także do zarzutów formułowanych wobec księży:

Oczywiście to, że kościół czy księża narobili wiele błędów, sfera intymna, film pana Sekielskiego, któremu nie można zaprzeczyć, jest to naga prawda, moralność księży, którzy zostali pokazani i ich ofiary. Temu nie da się zaprzeczyć. Można zakłamywać rzeczywistość, że było inaczej. Okazuje się, że tak było. Nie mówię o księżach, o całej religijnej polityce, ale sama nasza wiara jest bardzo ważna. Dzieją się rzeczy na co dzień z pogranicza tamtego, a tego życia. Myślę, że od pokoleń, kiedy nasza religia, a też inne wyznania są, to uwierzcie mi nie jesteśmy niewolnikami wiary.

Nasza wiara jest bardzo ważna

Jankowski podkreślał jednak wagę wiary w życiu i jej sens:

Uważam, że ludzie dawno by to odrzucili, pokoleniowo, bo uznaliby, że to nie ma sensu. To ma sens, który jest symboliczny i ma sens, który jest bardzo żywy, w momentach, kiedy to my jesteśmy bardzo słabi. Wtedy odnośnik wiary jest bardzo mocny, kiedy w pewnym tłumie kobieta krwawiąca z pewnej rany dotknęła szat Jezusa, ozdrowiała. Jezus jej powiedział: to nie ja cię uzdrowiłem, tylko twoja wiara.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować