×

Trudne chwile w życiu Lecha Wałęsy. Jego 8-miesięczna wnuczka jest poważnie chora

Dramat w rodzinie Wałęsów. Wnuczka byłego prezydenta Polski jest poważnie chora. 8-miesięczna dziewczynka potrzebuje operacji na otwartym sercu.

Dumny tata

Jarosław Wałęsa po raz pierwszy został ojcem w 2013 roku. Urodził mu się wtedy syn Wiktor. Po pięciu latach na świat przyszła Lea. Szczęście rodziców nie trwało jednak długo.

Smutna diagnoza

Okazało się, że dziewczynka ma wadę serca i konieczna jest poważna operacja.

Jak przyznał Wałęsa w wywiadzie dla „Super Expressu”:

Niestety moja ośmiomiesięczna córeczka Lea ma wadę serca i potrzebuje operacji na otwartym sercu. Brakuje jej części serduszka. Bardzo to przeżywam

Częsta przypadłość wśród noworodków

Wiele dzieci rodzi się ze szmerami w sercu, które z czasem mijają. Niestety w przypadku córki Jarosława, sytuacja uległa pogorszeniu.

Zakwalifikowana do zabiegu

Niedawno podczas badań w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka specjaliści uznali, że Lea musi być operowana, bo jej wada serca jest zbyt poważna.

Lekarze wyprostują jej własne tkanki na sercu. Zabieg trzeba wykonać natychmiast, bo im dłużej się czeka, tym większe obciążenie dla organizmu – tłumaczył Wałęsa

Wszystko będzie dobrze

Dodał też, że chociaż lekarze uspokajają, że wszystko będzie dobrze, to jemu do głowy przychodzą „wszystkie komplikacje”. Martwi się, ale wierzy, że operacja się uda, a jego ukochana córeczka będzie zdrowa.

Bądźmy dobrej myśli

Może Cię zainteresować

zamknij