×

Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw Covid-19. Jak się czuje prezes PiS?

Media obiegła informacja o tym, że Jarosław Kaczyński został zaszczepiony przeciw Covid-19. Jaki preparat został mu podany?

Jarosław Kaczyński zaszczepiony na koronawirusa

O tym, że Jarosław Kaczyński chce się zaszczepić wiadomo było od grudnia. Informował o tym m.in. Michał Dworczyk w trakcie rozmowy w radiu TOK FM:

Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach.

Jak widać prezes Prawa i Sprawiedliwości musiał trochę odczekać, aby otrzymać swoją dawkę. Zgodnie z informacjami, które płyną od jego współpracowników Kaczyński zaszczepił się zgodnie z terminem dla swojej grupy wiekowej.

Jarosław Kaczyński został zaszczepiony przeciw COVID-19

– powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. I jak tłumaczył:

To zasadniczo jest prywatna sprawa każdego z nas, również pana prezesa, ale znając emocje, jakie ta kwestia budzi w opinii publicznej mogę potwierdzić: tak, pan prezes – zresztą zgodnie z zapowiedziami – czekał na termin dla swojego rocznika, zapisał się i jest już kilka dni po pierwszej dawce szczepienia.

Nie wiadomo jakim preparatem został zaszczepiony polityk, ale Fogiel zapewnił, że „czuje się dobrze”. Krążą pogłoski, że Kaczyński planuje wystąpić w spocie zachęcających do szczepienia.

Kwestia szczepionek

Szef Kancelarii Rady Ministrów Michał Dworczyk na wtorkowej 9 marca konferencji poruszył temat szczepionek. Według jego informacji, do Polski mają trafić kolejne miliony sztuk szczepionki od dwóch dostawców:

W drugim kwartale, czyli w marcu, kwietniu i maju otrzymamy ok. 15 mln szczepionek, z czego 2,5 mln to będą szczepionki Johnson&Johnson, czyli jednodawkowe. Będą dodatkowe dostawy szczepionki Pfizera w marcu, to 335 tys. szczepionek.

Dworczyk liczy na to, że w przyszłym tygodniu będzie mógł przedstawić pełen harmonogram dostaw preparatów.

W środę ruszyły zapisy na szczepienia dla osób z rocznika 1952, czyli mających 69 lat. Zapisów można dokonywać za pomocą infolinii, e-rejestracji przez stronę gov.pl/szczepimysie oraz wysłanie wiadomości SMS.

Źródła: www.onet.pl, www.polsatnews.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij