×

Jarosław Kaczyński na tajnej naradzie w Krakowie. Trwała aż do 2. w nocy

Jarosław Kaczyński w Krakowie. Po uroczystościach związanych z 10. rocznicą pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyński, Prezes PiS odwiedził krakowską siedzibę partii. To właśnie tam odbyła się tajna narada, która trwała do późnych godzin wieczornych. Co było jej tematem?

Jarosław Kaczyński w Krakowie

Jarosław Kaczyński na Wawelu wziął udział w prywatnej uroczystości, podczas której oddał hołd tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej parze prezydenckiej. Następnie Prezes udał się do krakowskiej siedziby partii PiS, gdzie zjawił się późnym wieczorem. Towarzyszyła mu była premier Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Jak udało się ustalić serwisowi Fakt.pl, politycy wzięli udział w tajnej naradzie.

Najdłużej rozmawiał z wicemarszałkiem, który wyszedł z budynku dopiero po godz. 2 w nocy. Szydło opuściła spotkanie ponad godzinę wcześniej.

O czym rozmawiali?

Jak podkreśla Fakt.pl, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska odmówiła komentarza w tej sprawie.

Natomiast jeden z polityków PiS nieoficjalnie zdradził, że chodziło o strategię na najbliższe tygodnie. W rozmowie z Fakt.pl doprecyzował, że dyskusje toczyły się na temat majowych wyborów prezydenckich.

Według rozmówcy, niektóre sondaże wskazują, że Andrzej Duda wygrałby je już w pierwszej turze. Jak powiedział:

Prezesowi chodzi o to, by jak najszybciej przeprowadzić wybory i zamknąć ten temat.

Wybory korespondencyjne

6 kwietnia Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają odbyć się korespondencyjnie. W ubiegłą środę, Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat wykorzysta okres 30 dni, który ma na procedowanie ustawy, aby wybory korespondencyjne przebiegły zgodnie z prawem.

Jego zdaniem, o opinię w sprawie zawartych w ustawie przepisów należy zapytać także epidemiologów, Państwową Komisję Wyborczą, Rzecznika Praw Obywatelskich, czy Sąd Najwyższy. Marszałek Sejmu podkreśla, że wybory powinny być bezpośrednie i tajne.

Źródła: www.fakt.pl, dorzeczy.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), =https://twitter.com/kobuz3/status/1250320481904779264

Polecane

Może Cię zainteresować