×

Jarosław Kaczyński przejdzie operacje. „W szpitalu poleżę 7-10 dni i czekają mnie dwie kule”

Jarosław Kaczyński skończył w lipcu 70 lat. W mediach niejednokrotnie mówiono już, że ze zdrowiem prezesa PiS nie jest najlepiej. Wiosną ubiegłego roku leczył się na chorobę zwyrodnieniową stawów. W szczególny sposób dawały o sobie znać chore kolana, z którymi problem nie został zażegnany do dnia dzisiejszego. Bardzo możliwe jednak, że już wkrótce się to zmieni. Tuż po wyborach Jarosław Kaczyński przejdzie operacje. Pierwsza będzie polegała na wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego. Podobna czeka go w przypadku drugiej nogi.

Problem z kolanami prezesa PiS

Jarosław Kaczyński po raz pierwszy trafił do szpitala z powodu bolącego kolana na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku. Na chorobę zwyrodnieniową stawów leczył się wówczas w Wojskowym Instytucie Medycznym. W czerwcu minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że stan zdrowia prezesa PiS był tak zły, że nieprzyjęcie go na oddział, mogłoby zagrażać jego życiu.

To się może zdarzyć każdemu i każdy może być przyjęty w takim trybie – wyjaśniał Kaczyński

Szybko okazało się, że przyczyną przeszywającego bólu jest ostre zakażenie kolana niebezpieczną bakterią. Kiedy wyszedł z placówki, przez pewien czas poruszał się o kulach i średnio pięć razy w tygodniu zjawiał się na rehabilitacjach, które przynajmniej w jakimś stopniu miały mu przywrócić wcześniejszą sprawność. Przez cały ten czas na jego twarzy od czasu do czasu zauważalny był grymas bólu.

Ponad dwie godziny dziennie rehabilitacji, a do tego kuracja antybiotykowa. Tak w ostatnich miesiącach 2018 r. wyglądało życie prezesa PiS, który walczył z infekcją bakteryjną – pisze „Super Express”

Przechodzę dość ciężką kurację antybiotykową, co nie jest bez wpływu na moje samopoczucie. Wyniki krwi i wszystko inne mam dobre – mówił Kaczyński

Jarosław Kaczyński przejdzie operacje

Niezbędna była operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, której nie poddał się do dnia dzisiejszego. Na drodze stanęły eurowybory i kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed jesiennymi wyborami.

Kaczyński w wywiadzie dla „Super Expressu” przyznał, że najlepszy czas na zadbanie o własne zdrowie będzie po jesiennych wyborach.

Muszę niestety to przeprowadzić. Przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Potem rok przerwy i kolejna operacja w drugiej. Ta jest w lepszym stanie. W szpitalu poleżę 7-10 dni i czekają mnie dwie kule. To jest dość męczące, ale już przez to przechodziłem

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować