×

Jarosław K. handlował lewymi szczepionkami przeciw Covid-19. Został zatrzymany!

Policja wpadła na trop nielegalnej sprzedaży preparatu na Covid-19. Jarosław K. handlował szczepionkami, a także negatywnymi wynikami testów na obecność koronawirusa.

Nielegalny biznes kwitnie

Policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują sprzedawać „szczepionki” oraz testy na Covid-19 w sieci. Wykorzystują oni naiwność osób, które obawiają się koronawirusa. Jednakże są to fałszywe produkty, które nie mają potwierdzonej skuteczności.

O negatywnych skutkach przestrzega mec. Marek Karczmarzyk z Wyższej Szkoły Bankowej. W trakcie programu w Polskim Radiu „Cztery pory roku” powiedział, że nabywanie takich produktów jest zakazane:

Może to być substancja nieszkodliwa, np. sól fizjologiczna, natomiast ja przestrzegam przed kupowaniem leków z nieautoryzowanych stron. Pamiętajmy, że udział w obrocie nielegalnymi specyfikami jest zakazany i należy korzystać z tzw. aptek certyfikowanych, a je bardzo łatwo odkryć.

Jarosław K. handlował nielegalnymi szczepionkami

Funkcjonariusze niedawno wpadli na trop Jarosława K., który sprzedawał nielegalne szczepionki w sieci. Ten z niskich pobudek próbował dorobić się na nieświadomych konsumentach i oferował fałszywe produkty. W swojej ofercie miał ampułko-strzykawki oraz negatywne wyniki testów na Covid-19.

Obecnie policja analizuje materiał dowodowy przeciwko 26-latkowi z Katowic. Oszusta udało się namierzyć dzięki wspólnym wysiłkom kilku wydziałów. Jak czytamy na głównej stronie Policji:

Powyższa realizacja jest efektem współdziałania specjalistów ds. cyberprzestępczości KWP/KSP/KGP, z Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanej na zwalczanie nielegalnego handlu podrobionymi szczepionkami na COVID-19.

Policja ostrzega, że nabywanie takich produktów nie tylko jest karalne, ale może być niebezpieczne dla zdrowia.

Źródła: policja.pl, dzienniksledczy.pl, regiony.tvp.pl, https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/2661005,Falszywe-szczepionki-przeciw-COVID19-Jak-nie-dac-sie-oszukac
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować