×

Po przegranej z Belgią Japończycy nie pojechali do hotelu. Inne drużyny mogą brać z nich przykład

O wysokiej kulturze Senegalczyków, którzy postanowili posprzątać swój sektor po wygranym meczu z Polską, pisaliśmy już wcześniej. Teraz przyszedł czas na podsumowanie Japończyków, których zachowanie również budzi podziw. Piłkarze z kraju kwitnącej wiśni udowodnili, że mimo porażki z Belgią 2:3, odpadnięciu z mundialu i wyjątkowo smutnej atmosferze, zawsze jest miejsce na wysoką kulturę osobistą, o której mogli przekonać się organizatorzy turnieju.

Kultura osobista Japończyków

Kiedy Japończycy po przegranym meczu udali się do szatni, przebrali się i… wysprzątali po sobie całe pomieszczenie! Jakby tego było mało, zostawili po sobie kartkę z napisem „dziękuję” w języku rosyjskim. Służby porządkowe nie kryły zdziwienia, ponieważ po tego typu spotkaniach zawsze mają mnóstwo pracy. Tym razem było jednak inaczej.

AP

Wzorowe zachowanie Japończyków skomentowała na Twitterze dyrektor generalna FIFA, Priscilla Janssens. Wiele osób uważa, że dała w ten sposób przykład innym drużynom, które czasami pozostawiają po sobie jeden wielki śmietnik.

Tweet ostatecznie został z nieznanych powodów usunięty, jednak ślad po nim pozostał.

Zachowanie godne naśladowania!

Może Cię zainteresować