Kategorie NewsyPolitykaPolska

Słowa Kaczyńskiego tuż po śmierci Jana Szyszko niepokoją. „To nie był przypadek”

Dzisiaj Polskę obiegła smutna wiadomości. Profesor Jan Szyszko nie żyje. Polityk odszedł w wieku 75 lat. Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości jego pamięć uczczono minutą ciszy. Później o jego śmierci wypowiedział się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że „to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz”.

Jan Szyszko nie żyje – jeszcze wczoraj brał udział w spotkaniach

Informacja o śmierci Jana Szyszko wstrząsnęła Polską. Jeszcze wczoraj polityk brał udział w spotkaniach i kampanii wyborczej. Były minister środowiska startował w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w środę 9 października przed południem. Według nieoficjalnych informacji przyczyną zgonu ministra mogła być zatorowość płucna.

jan szyszko
Twitter

Jana Szyszko wspominało dzisiaj wielu polityków. Jednym z nich był prezydent Andrzej Duda:

Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP

jan szyszko
Twitter

Jarosław Kaczyński o śmierci Jana Szyszko

Były minister był związany ze środowiskiem PiS. Dzisiejsza konwencja partii w Kielcach rozpoczęła się minutą ciszej. Później Jana Szyszko w przemówieniu wspominał Jarosław Kaczyński:

Dzisiaj dzień z jednej strony dobrych wydarzeń, ale było też to wydarzenie wyjątkowe tragiczne, smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, odszedł przedwcześnie i odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz

jan szyszko nie żyje
Twitter

Jednak wspomnienie Jana Szyszki nie skończyło się tylko na tych tajemniczych słowach. Jarosław Kaczyński wymienił wiele dokonań swojego partyjnego kolegi, podkreślając, że pełnił wiele istotnych funkcji nie tylko jako polityk, ale także jako naukowiec. Podkreślił, że wszyscy ponieśli przez tę śmierć ogromną stratę:

Był człowiekiem związanym z naszym środowiskiem, z tymi, którzy przeciwstawiali się postkomunizmowi i w jego dobrych czasach, ale też i bardzo ciężkich, gdy wydawało się to beznadziejne

Jan Szyszko nie żyje

Prof. Jan Szyszko był naukowcem, nauczycielem akademickim i leśnikiem. Trzykrotnie kierował ministerstwem środowiska, a ostatni pełnił tę funkcję od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 roku. Wiele osób kojarzy go z kontrowersyjnym sporem o Puszczę Białowieską. Wcześniej był szefem resortu środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

jan szyszko
Twitter

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim. Spoczywaj w pokoju

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: Twitter | Miniatura wpisu: Twitter